Flesz: Małe statement Cleveland w Memphis, blowout Spurs na Oklahomie, porażki Suns i Pelicans,

27

Cleveland Cavaliers są lepsi niż 47-26, a ta cała “Love Story” tylko osłabia wrażenie jakie robią na boisku w tym sezonie.

Piszę to, bo wydaje mi się, że ja sam nie doceniam Cavaliers. Czy na pewno jesteśmy gotowi na scenariusz, w którym LeBron James wygra w tym sezonie swój trzeci tytuł?

Cała Ta Love Story skutecznie przesłania to, że jest to nr 1 atak NBA od czasu wymian po Mozgova/Smitha/Shumperta i Cavaliers są 25-2 od tego czasu, kiedy gra ich Big3.

Także 14-1 z Zachodem, w tym 9-1 z Top-9 Zachodu i +114 w małych punktach w tych dziesięciu meczach. W tej jedynej porażce nie zagrał Kyrie Irving. Pamiętasz, gdy LeBron James nie trafił wolnych w dogrywce z Houston?

Mają w tym czasie na koncie dominację Jamesa nad Golden State Warriors, Irvinga na Spurs w San Antonio, a Kevin Love jest nr 1 +/- PER-48 w całej NBA od 1 lutego.

Do tego teraz dołożyć trzeba to co Cavaliers zrobili ostatniej nocy w Memphis, a czego nie zrobił nikt odkąd pamiętam. Blowout na Grizzlies i pierwsza porażka Memphis w Memphis od grudnia 2013 roku z rąk innej drużyny niż Chicago Bulls. Ale przede wszystkim blowout i styl w jakim to zrobili, w obronie i w ataku. To był imponujący występ, małe statement-game.

Jak dobrze napisać po polsku “Cavaliers are growing on me”? Być może to jednak jest materiał na tytuł już w tym sezonie. Moje wątpliwości dotyczą głównie obrony, a w dalszej kolejności braku doświadczenia i potęgi jaką stali się Golden State Warriors, także chyba wciąż underrated w tym sezonie.

Równie imponujący byli w środę San Antonio Spurs w blowoucie na obronie Oklahomy City Thunder, która od połowy drugiej kwarty porzuciła wszystkie założenia i wodziła tylko wzrokiem za piłką i graczami Spurs zmieniającymi miejsca na parkiecie jak komputer. Bardzo dobra odpowiedź Spurs po słabym meczu we wtorek w Dallas.

Ale na szczęście dla Thunder swoje mecze przegrali też ostatniej nocy Phoenix Suns jeszcze bez Brandona Knighta i New Orleans Pelicans.

W drugim wyścigu o playoffy Miami pokonało Celtics w Bostonie, a Brooklyn wygrał z Hornets w Charlotte… Jeśli ktoś potrafi przewidywać wyniki wszystkich tych drużyn, to powiedz nam jak to robisz!

Mieliśmy też powrót Dwighta Howarda i jeszcze jedno zwycięstwo Houston.

Na Zachodzie są tylko cztery porażki różnicy między 3. a 7. miejscem i zastanawiam się od kilku dni, czy gdyby Rockets mojego MVP Jamesa Hardena mieli spaść w tabeli, to czy aby na pewno sama pozycja w tabeli końcowej powinna osłabić szanse Heezy’ego. Tak myślę o tym i myślę od kilku dni, a Rockets mają wciąż 1,5 meczu przewagi nad Clippers, już 2,5 meczu nad Blazers i 3,0 mecze nad San Antonio, z którymi zostały im jeszcze dwa mecze.

Do meczów!

Co za fantastyczny ruch Joakima Noah, aby w crunchtime stanąć obok linii w dresie przypominającym kolorem koszulkę rywala:

Znamy już ten trik trenerów i asystentów, którzy potrafią podskakiwać przy linii bocznej, gdy przeciwnik próbuje rzutu z rogu. Zach Lowe tropi te zachowania na swoim Twitterze.

Czas na nowy rodzaj analityki.

Laska bitmejker, Heezy HeezMaker:

Czy jakoś tak. Chyba inaczej.

Scott Brooks trolował swój team podczas timeoutu w klipie poniżej, pytając się “Czy ktoś jest w stanie wymyślić akcję za 21 punktów?”…

…bo (41-31) Oklahoma City Thunder byli po prostu niedopasowani składem i poziomem obrony do warunków jakie narzucili im w środę zdeterminowani (45-26) San Antonio Spurs. Spurschcący zrehabilitować się za porażkę z Thunder u siebie w grudniu i chyba bardziej za przegraną we wtorek w Dallas.

90:131 i 58% z gry San Antonio – 64% w pierwszej kwarcie i 62% w drugiej, wygranej 22-39.

Poprzedni artykułSweet 16: Szansa dla Przema i Buldogów