Sytuacja w tabeli Zachodu na trzy tygodnie przed playoffami

4
fot. The Commercial Appeal / Newspix.pl
fot. The Commercial Appeal / Newspix.pl

W ostatnim czasie mówiąc o sytuacji przed playoffami na Zachodzie skupialiśmy się przede wszystkim na walce o ósme miejsce, gdzie Oklahoma City Thunder już dobrze się zadomowili i nawet pomimo wczorajszej dotkliwej porażki w San Antonio, utrzymują przewagę nad goniącymi ich drużynami, które też przegrywają. Wygląda, że ten wyścig jest już prawie rozstrzygnięty, tymczasem w środkowej części playoffowej tabeli jest jeszcze sporo niewiadomych. Rywalizacja jest bardzo wyrównana i mimo że niektórym zostało do rozegrania już tylko 10 meczów, nadal jeszcze sporo może się tam pozmieniać.

Obecnie tak to się prezentuje:

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Małe statement Cleveland w Memphis, blowout Spurs na Oklahomie, porażki Suns i Pelicans,
Następny artykułFlesz: Był tylko jeden mecz – noc w Milwaukee, 34 punkty Ilyasovy i Bucks odparli comeback Indiany, Michael Carter-Williams to przygoda

4 KOMENTARZE

 1. EDIT:

  Napisałem już, że przy remisie nie decyduje bilans z własnej dywizji, ale z konferencji. Tylko, że Memphis i Houston walczą o zwycięstwo we własnej dywizji, więc Adam ma rację. Mimo wszystko zostawię tą tabelkę z NBA.com jakby kogoś interesowały szczegóły

  TIEBREAKER BASIS:

  (-) Tie breaker not needed (better overall winning percentage)
  (1) Division leader wins tie from team not leading a division
  (2) Head-to-head won-lost percentage
  (3) Conference won-lost percentage
  (4) W-L Percentage vs. Playoff teams, own conference
  (5) W-L Percentage vs. Playoff teams, other conference
  (6) Net Points, all games

  Lubię to: 0
 2. Interesująca (choć pewnie bardzo trudna i w dużej mierze mające charakter spekulatywny) byłaby jeszcze analiza pt. „Kto chciałby najbardziej na kogo trafić, a kogo uniknąć”. Myślę, że będzie miało to kluczowe znaczenie w ostatnich dniach sezonu – drużyny będą próbowały właściwie się „spozycjonować.

  Lubię to: 0