Zmarł legendarny trener Jerry Sloan

4

Smutne wieści napływają dzisiejszego wieczora z Salt Lake City. Utah Jazz przy pomocy oficjalnego komunikatu poinformowali, że dzisiaj w wieku 78 lat odszedł od nas legendarny trener Jazzmanów – Jerry Sloan. Trener od kilku lat zmagał się z chorobą Parkinsona oraz z demencją:

Z jedenastu sezonów zawodniczych w karierze, aż dziesięć spędził w Chicago Bulls. Dwukrotnie wystąpił w meczu gwiazd i sześciokrotnie znalazł się na koniec sezonu w All-Defensive Team.

Karierę trenerską rozpoczął właśnie w Chicago, gdzie spędził trzy sezony. Posadę szkoleniowca Utah Jazz objął przed sezonem 88/89 i pozostawał na ławce przez następne 23 lata. W tym czasie zanotował z Jazzmanami bilans 1127-682 (.623). Wygrał 96 spotkań w fazie playoff i dwukrotnie zameldował się w Finale NBA, gdzie Jazz musieli uznać wyższość Michaela Jordana i jego Bulls.

W całej karierze Sloan wygrał 1221 spotkań, co daje mu czwarte miejsce na liście trenerów w historii. W 2009 roku został wprowadzony do Galerii Sław NBA.

92

KOMENTARZE

  1. Wielka strata, jeden z największych trenerów nba i mój ulubiony obok Popa… rzadki przykład gwiazdy nba na parkiecie i prawdziwej legendy na ławce trenerskiej

    Lubię to: 4