Szósty Gracz NBA Top 100 Ranking

11
fot. newspix.pl
fot. newspix.pl

San Antonio Spurs w imponującym stylu zdobyli w czerwcu mistrzostwo NBA, pokonując w Finałach 4-1 Miami Heat. Ale kto miał trzech najlepszych graczy przed tymi Finałami? Ważniejsze okazało się na końcu kto miał lepszych ośmiu, albo dziewięciu. Talent to składnik nr 1 mistrzowskich tytułów. Lubimy mówić, że ‘w tej serii wygra drużyna z najlepszym graczem’ i ma się to rozumieć samo przez się, ale nie zawsze tak jest. Top10 jest krótkie i sexy, Top100 mówi więcej.

Na przestrzeni lat NBA nie dochowała się jeszcze tego jednego, świętego wskaźnika, który ocenia wartość gracza. Jest PER, WinShares, WARP, ale Świętym Graalem nadal pozostaje znalezienie ratingu, który zliczy niedoskonałe próby określenia wartości po bronionej stronie parkietu. Dopóki taki wskaźnik nie powstanie i dopóki większość z nas nie stanie obok i nie powie ‘Tak, to ten ranking’ – sens miały będą prywatne rankingi.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMŚ 2014: Team USA zdobył złoto i pobił kilka rekordów. Ta ‘najgorsza’ drużyna? Tak, ta sama
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (150): I nie zmienia się nic

11 KOMENTARZE

  1. czy szykujecie też w tym roku ranking graczy/porady przed ligami fantasy?:) chyba, że coś mi się mocno pomieszało i nie tutaj to czytałem w zeszłym roku:)

    edit: https://szostygracz.pl/2013/09/17/steale-i-busty-fantasy-basketball-zaproszenie-do-ligi/ chyba chodziło mi o coś takiego, ale wydawało mi się, że był to trochę szerszy artykuł, może jeszcze na zp1 kiedyś było coś dłuższego:)

    Lubię to: 0