Roy Hibbert przypomniał sobie jak grać w ataku

0
fot. Chris Szagola / Newspix.pl

Roy Hibbert jest jednym z najlepszych obrońców w lidze. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Jego obecność pod koszem ma duży wpływ na to, że Pacers dysponują najlepszą defensywą w NBA w tym sezonie. Jest trzecim najlepszym blokującym ligi (średnio 2.6). Dzięki niemu tracą najmniej punktów w pomalowanym, a to jaki ma wpływ na rzuty rywali blisko kosza, świetnie pokazali w swojej analizie Kirk Goldsberry i Eric Weiss podczas Sports Analytics Conference. Przeciwnicy trafiają tylko 38.2% i nawet Larry Sanders, uznany najlepszym interior defenderem, miał minimalnie gorszy ten wskaźnik.

Już w zeszłym sezonie Hibbert był wyróżniającym się obrońcą i teraz to kontynuuje. Jednak mimo to, przez długi czas mówiliśmy, że rozgrywa bardzo słaby sezon. Obrona to nie wszystko. Od zawodnika, który w zeszłym sezonie był All-Starem, a w wakacje podpisał maksymalny kontrakt oczekiwania są dużo większe.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDraft Ranking (13): Mocna klasa na kolejny sezon
Następny artykułFlesz: OKC pokonali Spurs, gamewinnery Iguodali i Nate’a, kontuzja Gallinariego