
ESPN i NBA krytykowani są za wtorkowy „show” pierwszej rundy draftu: „żenujące”, „zero analizy wybranych graczy”, „pokazali razem jakieś 4 minuty highlightów graczy, każdy wywiad jest taki sam”, „to powinno być wielkie wydarzenie, a liga to cały czas psuje”.
Nie. To powinna być lista graczy wybranych w drafcie, którą otrzymujemy z pokoju zajmowanego przez GM’ów.
Za nami druga runda draftu.
31. Houston Rockets: Bruce Thornton
32. Memphis Grizzlies: Richie Saunders
33. Minnesota Timberwolves: Isaiah Evans
34. Cleveland Cavaliers: Meleek Thomas
35. Denver Nuggets: Trevon Brazile
36. Los Angeles Clippers: Baba Miller
37. Miami Heat: Ryan Conwell
38. Indiana Pacers: Braden Smith
*Kam Jones trafił z Indiany do Chicago
39. New York Knicks: Jack Kayil
40. Boston Celtics: Dillon Mitchell
41. OKC Thunder: Otega Oweh
42. San Antonio Spurs: Ja’Kobi Gillespie
43. Brooklyn Nets: Tyler Bilodeau
44. San Antonio Spurs: Maliq Brown
45. Sacramento Kings: Emanuel Sharp
46. Washington Wizards: Felix Okpara
47. New York Knicks: Tyler Nickel
48. Dallas Mavericks: Tobi Lawal
49. Denver Nuggets: Bryce Hopkins
50. Toronto Raptors: Jaden Bradley
51. Orlando Magic: Izayiah Nelson
52. Atlanta Hawks: Henri Veesaar
53. Detroit Pistons: Ugonna Onyenso
54. Golden State Warriors: Lajae Jones
55. Los Angeles Clippers: Nick Martinelli
56. Dallas Mavericks: Vsevolod Ischchenko
57. Los Angeles Clippers: Narcisse Ngoy
58. New Orleans Pelicans: Jaron Pierre Jr.
59. Minnesota Timberwolves: Trey Kaufman-Renn
60. Milwaukee Bucks: Malique Lewis
Kilka oryginałów, kilku ciekawych graczy.
Dwa największe steale drugiej rundy to wingmani: 3-and-D Sharp do Sacramento i Evans do Minnesoty.
Lubię: Brazile do Denver, oczywiście Braden Smith oczywiście-do Indiany, Gillespie do San Antonio, Bilodeau do Nets, Bradley do Toronto, Veesaar do Atlanty i (funky) Kaufman-Renn do Minnesoty.
Nie poszedł mój trzeci z trzech „my guys”. Zobaczymy, czy i gdzie się załapie, czy też czeka go – jak typowałem – Baskonia albo Tenerife.
1) Po wymianie Juliusa Randle’a, trójstronnym dealu, w którym Julek trafił do Nets, a Nic Claxton do Bulls – po tej wymianie wszystko stało się jasne: Austin Reaves musiał mieć już przed kilkoma dniami uzgodniony kontrakt z Los Angeles Lakers. Wczoraj się o tym dowiedzieliśmy.
Nie mogło być zresztą inaczej – Luka Doncić wywiera już presję na LA, a Lakers nie chcą tracić wartości. Dlatego Reaves ma podpisać czteroletni kontrakt wart 185 mln dolarów – maximum, jakie mógł otrzymać – i czwarty rok udało mu się zdobyć jako opcję-gracza. Czyli wrócić może na rynek w 2029 roku.
Shams Charania widział to jednak inaczej:
„Reavesem miało być zainteresowanych kilka klubów – m.in. Detroit – na poziomie maksymalnych zarobków, więc Lakers zrobili krok naprzód, by pozostawić w składzie talent wychowany u siebie”
Dla kogo ten spin?
„Lakers i agenci Reavesa, Aaron Reilly i Reggie Berry z AMR Agency prowadzili dyskusje od 10 dni. Reaves wylądował największy kontrakt w historii niedraftowanych graczy”
A, ok.
Nets, Bulls i Pistons zwłaszcza – zaraz do tego przejdziemy – musieliby stworzyć dopiero miejsce, by znaleźć 41.3 mln dolarów na sezon 2026-27 Reavesa.
„Lakers zrobili to po tym jak rosło zainteresowanie Detroit. Dowiedziałem się, że Pistons rozpoczęli manewrowanie, by zrobić run po Reavesa, m.in. miało tu pomóc handlowaniem Isiah Stewartem”
I masa innych ruchów, które pozwoliłyby im otworzyć aż tyle miejsca, w tym zejście z Isaiah Stewarta, pożegnanie Tobiasa Harrisa i zwolnienie Duncana Robinsona.
Luka-Reaves to średnie rozwiązanie i pewnie wynik Lakers w kolejnym sezonie oscylował będzie wokół średniego.
Brian (Windhorst) tymczasem wczoraj:
„Lakers byliby bardzo otwarci na pomysł przehandlowania LeBrona Jamesa za Jarretta Allena. Lakers daliby się zabić za Jarretta Allena. Zabić za niego. Ok? Zrobiliby ten deal w 0.17 sekundy”
W życiu Cavaliers nie przehandlują Jarretta Allena za LeBrona Jamesa – to ciekawe zdanie.
2) Detroit Pistons handlują Isaiah Stewarta do Memphis Grizzlies w zamian za trzy drugorundowe wybory w drafcie.
Kto by jeszcze trzy miesiące temu przypuszczał, że tym, co czeka Stewarta – nowego Bad Boya, jedną z twarzy organizacji, zanim nadeszły playoffy – to zwyczajny salary-dump.
Nie tak się buduje, Detroit, charakter klubu. To prędzej ruch typu te Daryla Moreya.
Pistons mogą dobić do 21 mln dolarów cap-space, jeśli wyrzekną się praw do swoich wolnych agentów (m.in. Tobiasa Harrisa). Mogą dobić jeszcze do 33, jeśli zwolnią niegwarantowany kontrakt Duncana Robinsona – Yossi Gozlan, kapolog Hoops Hype.
3) Draft nie przyniósł kolejnych dużych wymian, więc już dziś po piątej rano Shams Charania doniósł, że Charlotte Hornets słuchają „agresywnych ofert” – dotyczą one LaMelo Balla. „LaMelo chce zostać w Charlotte”
24-48 kolejnych godzin.
Sekund!
Marc Stein podbija, że dwa kluby zainteresowane to Toronto Raptors i Minnesota Timberwolves.
Życzeniowo: z Raptors Collin Murray Boyles. Z Minnesoty Anthony Edwards.
4) Official:
* Heat podjęli team-opcję 2.3 mln dolarów Pelle Larssona.
5) Mamy spin scysji Lacob-Dunleavy, którą widzieliśmy wszyscy. Mike poprosimy do mikrofonu:
„Próbowałem użyć całego czasu na wybór, by usłyszeć wszystkie oferty. Joe (Lacob) był-jak 'No dawaj, wybierzmy tego gościa’. Ja powiedziałem 'Joe, mamy czas. Dają nam pięć minut’. On był zwyczajnie podniecony możliwością wyboru Yaxela (Lendeborga). Ja byłem gotów być bardziej cierpliwy”
Mike, Mike, Mike.
Joe szybko chciał zrobić to, co miał zrobić – nie pozwolić Thunder z nr 12 wybrać multi-wszechstronnego skrzydłowego, zaraz 24-latka, który może grać point-forward i kryć pięć pozycji. Gotowego do gry od zaraz role-playera. To doskonały pick nawet dla klubu zarządzanego obecnie przez Mike’a Dunleavy’ego.
6) Kolejna reakcja – reakcja Josha Kroenke, właściciela Nuggets na zejście Denver z nr 26 draftu i pozwolenie Spurs, by wybrać Tarrisa Reeda Jr-a – moim zdaniem steal.
.
Lepiej to wygląda po wyborze z tym pozyskanym wyborem (35) Brazile’a – to świetny atleta (choć po kontuzjach), doświadczony gracz, szybki wysoki z niezłym rzutem – były kandydat do picku w loterii.
Jednak będąc Denver: nie handlowałbym Reeda wprost do potrzeb jednego ze swoich dwóch największych rywali do tytułu.
6) Chris Carr, nowy rookie Lakers – shooting-guard, po którego Lake-asss wspięli się pick wyżej – już buduje swoją popularność w sieci, dezawuując Shaia Gilgeousa-Alexandra, zwyczajnie nazywając go floperem #VIDEO
.
Bardzo dobrze. Wielcy Lakers muszą w końcu zacząć przestać być w cieniu OKC Thunder i coś z tym zrobić. Z historycznej perspektywy są to czasy wstydu dla L.A.
7) Adam Silver w „The Dan Patrick Show”:
„Naszym celem na długi czas jest to, co już mówiłem – żebyśmy byli bardziej jak NFL, gdzie możesz wierzyć w to, że twój team też ma szansę na tytuł. Może nie w każdym pojedynczym sezonie, ale niezależnie od rynku, jeśli twój team jest dobrze menedżerowany, masz szansę gry w playoffach i zdobycia mistrzostwa”
Nie, nie ogarniasz tego – właściciele cię przerastają. NBA powinna produkować dynastie i rywalizacje na szczycie, a nie 9. nowego mistrza w 9. kolejnym sezonie.
Czy widziałeś może ranking 8 ostatnich mistrzów od 1. do 8. miejsca?
Nikt nie chce o tym rozmawiać.
Co innego: kto jest GOATem, a kiedyś Warriors-czy-Chicago, Lakers czy Celtics. To są tematy barowe, tematy dla fanów, tematy, które podsycają i robią dyskusje. W końcu przecież sport to nic innego, a nasze dyskusje wokół niego.
8) Caleb Wilson i jego „I wanna be better than Mike”:
.
That’s the spirit!
„Świętowanie (draftu) już się skończyło. Zostałem wydraftowany, ale teraz jestem graczem NBA. Wracam do domu i będę trenował, dopóki nie stawię się w Utah.
Kobe to mój gracz. Jestem nim zainspirowany. Próbuję więc myśleć: co zrobiłby teraz Kobe?”
Spirit.
10) Xavier Tillman – jeden z najlepszych graczy końca ławki i początku szatni (to dobre Memphis, tytuł w Bostonie, to dobre Charlotte) – niestety postanowił zrobić karierę profesjonalnego koszykarza i zostać top-opcją ofensywną. Grał będzie w Trabzonsporze.
11) I na koniec – z obrazka u góry: John(ie!) Turturro i jego syn Landry Shamet:
.













Szkoda Big Stew.
…W końcu przecież sport to nic innego, a nasze dyskusje wokół niego…
Doskonała fraza, tak wiele a jednocześnie niby nic. Love
Pkt 6 lakers wybrali gracza moze utalentowanego, ale nie za mądrego, czyli w sumie pasuje do LA
Pkt 7 nie , dynastie to dominacja, to nuda. monopol jest zły. Tutaj akurat #teamSilver
Dzień dobry
https://www.instagram.com/reel/DZ4tNYQlKf5/?igsh=MTd6bjBiYmFnZDc0ZA==
https://www.instagram.com/reel/DZ9cP_wyq6P/?igsh=aXo2MmVrZXJrYXdq
Barton Fink ma syna w NBA! Trzeba dopisać w wiki
’Nie, nie ogarniasz tego – właściciele cię przerastają. NBA powinna produkować dynastie i rywalizacje na szczycie, a nie 9. nowego mistrza w 9. kolejnym sezonie.
Czy widziałeś może ranking 8 ostatnich mistrzów od 1. do 8. miejsca?”
Takie coś od fana Charlotte? Bro!
Na miejscu Reavesa wzialbym ten kontrakt.
Na miejscu Lakers nie dalbym nic wyzej niz 30mln/rok.
Ja tam nie tęsknię do czasów kiedy GSW-Cavs(szczególnie jak już Durant postanowił zabić rywalizację w lidzę na kilka lat) w finale było znane w październiku co w tym fajnego kiedy z góry wiesz jaki jest wynik, a teraz w każdym roku ktoś zaskakuje w ubiegłym Pacers w tym Knicks kliknęli i dowieźli (tak wiem autostrada). Nie wiem dlaczego redaktor Kwiatkowski tak silnie się upiera, że dynastię to coś dobrego dla zwykłych kibiców koszykówki
Może to ironia, tylko tak dobrze ukryta, że nikt nie zrozumiał.
Tez się zastanawiam, moze po to zeby požniej mogly powstac takie g… czytadla jak Mistrzowie Gry, i zeby red. Kwiatkowski mógl to zjechać w recenzji
Albo po to, żeby zwiększyć ruch w komentarzach xD
Zajebisty draft dla Spurs (jeżeli zdrowie dopisze). Moze to być najlepszy draft od lat dla Spurs, pod względem wybranych graczy z niskimi numerami. GM Wright zrobił wszystko to, czego drużyna potrzebowała:
– Podkoszowi z atletyzmem itd. (Kornat out)
– Dodanie silnego {w końcu}SF/PF, który ma powyżej 200cm (Maliq 203cm) Jestem Fanem tego wyboru, uwielbiam defensywnych graczy (Keldon czuj się zagrożony)
https://www.youtube.com/watch?v=NGSS0twTn2w
Plusy i minusy Maliqa
https://pbs.twimg.com/media/HLn0jD3W8AAfNko?format=jpg&name=large
Teraz czas na podpisanie z dwóch weteranów…
Spurs powinni podpisać umowę sponsorska z Vileda i grać z logo na koszulkach😉
Castle, Harper, Julian, Vassell, Jayden, Maliq…