Historia ligi w pigułce. Premiera książki “75 lat NBA”

1

Dopiero co kilka dni temu pojawiła się książka Phila Jacksona, a mamy już kolejną propozycję od Wydawnictwa SQN pod patronatem Szóstego Gracza. Tym razem to wyjątkowy album z okazji 75-lecia naszej ulubionej ligi.

„Trudno było mieć do kogoś pretensje, jeśli nie zakreślił sobie w kalendarzu meczu zaplanowanego w hali Staples Center na 22 stycznia 2006 roku. Do miasta mieli na niedzielne popołudnie przyjechać Toronto Raptors, którzy z bilansem 14-27 próbowali się jakoś odnaleźć po odejściu Vince’a Cartera. Nawet Jack Nicholson zdecydował się ten mecz opuścić – i miał potem tej decyzji bardzo żałować.

Lakers od samego początku przegrywali i schodzili na przerwę ze sporą stratą do Raptors. Bryant zdobył w ciągu dwóch pierwszych kwart 26 punktów, ale to Toronto prowadziło 63-49. Po przerwie Kobe wyszedł na parkiet żądny krwi. Wszędzie było go pełno. Mijał slalomem obrońców Raptors, wchodząc pod kosz, wściekle dunkował i trafiał z dystansu.

W trzeciej kwarcie zdobył 27 punktów, a Lakers wyszli na sześciopunktowe prowadzenie, 91-85. W czwartej kwarcie ich przewaga rosła, ale Kobe nie zamierzał zdejmować nogi z gazu. Kiedy na 43 sekundy przed końcem stanął na linii rzutów wolnych i zdobywał swoje ostatnie punkty, kibice skandowali: „MVP! MVP!”. Zakończył mecz z 81 punktami na koncie. Osiemdziesiąt jeden punktów. Oddał 46 rzutów i sam zdobył w drugiej połowie więcej punktów (55-41) niż cała ekipa Toronto.

Była to najwyższa zdobycz punktowa w wykonaniu nie-centra w historii NBA. I tylko Wilt Chamberlain zdobył w jednym meczu więcej punktów (100 w 1962 roku)”

– fragment pochodzi z książki pt. „75 lat NBA. Ilustrowana historia najlepszej koszykarskiej ligi świata”, która dzisiaj ma swoją premierę. Publikacja ukazała się w serii SQN Sport.

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie lub atrakcyjnych pakietach ⏩ TUTAJ

To unikalna pozycja na rynku wydawniczym, okraszona ponad 150 oficjalnymi, archiwalnymi zdjęciami z parkietów najlepszej koszykarskiej ligi świata. Najwięcej nostalgicznych wspomnień w jednym miejscu. Historia NBA w pigułce 📘🏀🎯

Poprzedni artykułDniówka: 13 meczów. Pierwsze spotkanie najwyższych picków draftu. Heat w LA
Następny artykułWake-Up: Lakers wygrali z Heat po dogrywce. 48pkt Edwardsa w porażce z Warriors. Clutch Kuzma