Wake-Up: Lakers wygrali z Heat po dogrywce. 48pkt Edwardsa w porażce z Warriors. Clutch Kuzma

10

To była bardzo długa noc w NBA. Rozegrano 13 meczów, a jakby komuś nadal było mało, to ostatnie z nich został jeszcze przedłużony o dodatkowe pięć minut.

Miami @ LA Lakers 117:120 OT B.Adebayo 28/10z – M.Monk 27

1) W pojedynku najlepszych szóstych graczy początku sezonu, niespodziewanie najlepszym rezerwowym i bohaterem meczu okazał się Malik Monk. Rozegrał swój najlepszy mecz w barwach Los Angeles Lakers zdobywając 27 punktów (10/13 FG), w tym pięć kolejnych w dogrywce, którymi dał gospodarzom prowadzanie.

Tyler Herro również miał 27 punktów, ale po tym jak trafił 5 z pierwszych 6 prób zza łuku, na samym finiszu doliczonego czasu gry spudłował dwie kluczowe trójki, które mogły jeszcze uratować Miami Heat przed porażką.

Pod koniec czwartej kwarty Herro także spudłował, ale wtedy piłkę dobił PJ Tucker (10-13), doprowadzając do dogrywki. Bo oczywiście Russell Westbrook (25-12-14) nie trafił pullup trójki na zwycięstwo… Jak zwykle za bardzo chciał sam zabrać mecz, ale chwilę wcześniej był clutch i miał dwa celne jumpery w ostatniej minucie.