Flesz: „Take foul” to problem, jasne, ale Jokić powinien zostać zawieszony na 5 meczów

11
fot. blacksportsonline.com

Zdarzeniem, które spowodowało karygodne zachowanie Nikoli Jokicia we wczorajszym meczu z Miami Heat był klasyczny „Take foul” na połowie boiska i przerwanie kontry.

Mogło się to wszystko bardzo źle skończyć:

Ironia tej sytuacji polega na tym, że od początku swojej kariery to Jokić ma nawyk przerywania od razu kontrataku rywali faulem.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Sixers osłabieni przez Covid. Pudłujący Jazz. Rezerwowy duet Clippers
Następny artykułWake-Up: Seria 5 zwycięstw Clippers, 5 kolejnych porażek Hawks. Jokić zawieszony na 1 mecz

11 KOMENTARZE

 1. eee, Maćku drogi Maćku. To jednak nie był „klasyczny take faul” tylko niemal równie chamski, z nadmierną agresją, z łokciem pod żebra cheap shot.
  Do tego ze strony, jak na obecne czasy, boiskowego brutala, z pokaźną historią nieczystych czystych prowokacji. Także niezrozumiała dla mnie ta jednostronna opytka antyjokiczowa.
  O Bliźniaka się nie bój, nic mu nie będzie, złego diabli nie biorą ;)

  ps. czy Morris dosłaby T gdyby nie było alteraction? Raczej by nie dostał, a wyleciał z flagrantem 2, także sędziowie, podobnie jak ja, ocenili, że nie był to „klasyczny take faul”.

  pozdróweczki!

  Lubię to: 37
 2. Jako kibic Miami powiem, ze bardzo dobrze się stało, ze Jokic przywalił Morrisowi. Należało mu się za ten faul, bo to był brudny i brzydki faul, który mógł spowodować kontuzje Jokica. Jak chciał przerwać akcje mógł po prostu złapać go w pół. Jak był sfrustrowany to dostał z liścia za swoje.

  Lubię to: 20
 3. Wszystko jest w porządku.
  Morris zobaczył, że nie ma co kozakować, i karma czeka. Zawsze jest ktoś od ciebie mocniejszy.
  Jokić dostanie 3 mecze, zasłużenie.
  Oboje tylko skorzystają, pokory nigdy nie za dużo.
  A dla innych będzie to małe ostrzeżenie – walka tak, faule taktyczne tak (skoro „trzeba”), ale nie nastajemy na swoje zdrowie.
  Bo faul Jokicia był antyzdrowotny, ale Morrisa też.

  Lubię to: 9