Nets mogą myśleć o odesłaniu Irvinga do OKC?

3
fot. instagram.com/kyrieirving

Tuż przed otwarciem obozu przygotowawczego Sean Marks z dużym optymizmem mówił o tym, że do czasu startu sezonu sprawa niezaszczepionych zawodników w drużynie zostanie rozwiązania i wszyscy będą dostępni. Był też przekonany, że rozmowy dotyczące przedłużeń kontraktów ich pozostałych dwóch gwiazdorów zakończą się sukcesem.

Minęły dwa tygodnie i już wiemy, że sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem generalnego managera Brooklyn Nets. Ani nie załatwił przedłużeń, ani nie ma do dyspozycji pełnego składu. James Harden woli poczekać do wolnej agentury, a z Kyrie’m Irvingiem nie mają co rozmawiać o wspólnej przyszłości, skoro teraz nie chce grać zespołowo. Pozostaje jedynym niezaszczepiony graczem na Brooklynie i wczoraj został odsunięty od drużyny.

Tłumacząc tę decyzję Marks podkreślał budowanie chemii zespołu, który opiera się na takich wartościach jak wspólnota i poświęcenie. Każdy z członków drużyny musi zmierzać w tym samym kierunku jeśli mają osiągnąć sukces, dlatego bycie w Nets tylko na pół etatu nie wchodzi w grę. Albo jesteś w pełni zaangażowany, albo jesteś poza. Tak więc dopóki Kyrie się nie zaszczepi albo nie zmienią się lokalne restrykcje, pozostanie on poza drużyną.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułTypy przed sezonem: (Planowali być wyżej) 12. Boston Celtics
Następny artykułTypy przed sezonem: (Lata Świetlne przed) 11. Golden State Warriors

3 KOMENTARZE

  1. a propos ostatniego akapitu i straty kasy to chyba nie tak jak „wszyscy” pisza:
    Michele Roberts: “They’ve been reporting that we’ve agreed that if a player who was not able to play because of his non-vaccination status, they could be docked (pay). We did NOT agree. The league’s position is that they can. We’ll see. If we get to that point”

    Lubię to: 5