Willie Green zostanie nowym trenerem New Orleans Pelicans

0

Update:

Dzięki najnowszym doniesieniom Shamsa Charanii z The Athletic dostaliśmy potwierdzenie dla informacji sprzed kilkunastu godzin. Willie Green zostanie trenerem New Orleans Pelicans, a obie strony w tym momencie pracują nad ostatnimi detalami kontraktu.


New Orleans Pelicans pozostają jedną z ostatnich drużyn, które prowadzą poszukiwania nowego trenera. Z najnowszych informacji przekazywanych przez Andrew Lopeza z ESPN w tym momencie głównym kandydatem do przejęcia ławki w drużynie z Luizjany jest Willie Green:

Zatrudnienie Greena nie jest jeszcze przesądzone, ale w ostatnim tygodniu to już kolejne doniesienia, które potwierdzają, że jest on przez Pelicans najbardziej brany pod uwagę pzy obsadzeniu posady trenera.

Green jako asystent ma dotychczas krótką, ale bardzo bogatą karierę. Od 2019 roku pełni tą rolę u boku Monty’ego Williamsa w Phoenix Suns i teraz bierze udział w kolejnych Finałach NBA. Wcześniej był natomiast asystentem Steve’a Kerra w Golden State Warriors w latach 2016-2019 i dwukrotnie udało mu się z tą drużyną sięgnąć po mistrzostwo ligi.

38

Poprzedni artykułFlesz: Jak wygrać Finały w 10 minut
Następny artykułSixers otwarcie zaczynają handlować Benem Simmonsem