Sixers otwarcie zaczynają handlować Benem Simmonsem

8

Do tej pory mieliśmy tylko mgliste zapewnienia Sixers o tym, że chcą pomóc Benowi Simmonsowi w przezwyciężeniu jego kłopotów rzutowych, a ewentualnych ofert za zawodnika wysłuchują tylko przy okazji. Dzisiaj organizacja z Filadelfii zmienia kurs i w tym momencie według doniesień Shamsa Charanii z The Athletic zainteresowane zespoły mogą już szykować oficjalne oferty – Sixers otwarcie handlują swoim drugim najlepszym zawodnikiem:

Według ligowych źródeł Shamsa Sixers oczekują za Simmonsa gracza kalibru “All-Star” i nie zamierzają obniżać swoich oczekiwań.

Do tej pory w temacie ewentualnych chętnych wiedzieliśmy o Indiana Pacers, jednak ich oferta została przez 76ers odrzucona. W ostatnich tygodniach pojawiły się natomiast informacje o zainteresowaniu jakie wykazują Minnesota Timberwolves i New Orleans Pelicans.

W ostatnim sezonie Simmons zaliczył 58 spotkań, w których zdobywał średnio 14.3 punktu, 7.2 zbiórki i 6.9 asysty. Playoffy zakończyły się jednak dla niego ogromną klapą, a w drugiej rundzie zdobywał już średnio tylko niecałe 10 oczek, a kwintesencją jego słabych występów były rzuty wolne i ich fatalna skuteczność na poziomie 33%.

70

KOMENTARZE

  • To tylko jedne PO. Chłopak ma 25 lat, jest All Starem, zajął drugie miejsce w DPOY race. Na jego koncie nie brakuje również wyróżnień w All NBA i All Defense Teams. W zespole gdzie byłby otoczony strzelcami dalej ma wiele sensu. Jeżeli Sixers wymienią go za kogoś niżej niż gracz kalibru All Star to strzelą sobie w kolano.

   Lubię to: 19
 1. Fazy handlowania rozczarowującym zawodnikiem:

  1. Nie handlujemy
  2. Słuchamy ofert ale nic więcej
  3. Słuchamy ofert ale oczekujemy all-stara w zamian
  4. W zamian oczekujemy perspektywicznego zawodnika
  5. W zamian oczekujemy picku z top5

  Ostatecznie pójdzie za pick z dołu pierwszej rundy i weterana na schodzącym kontrakcie.

  Lubię to: 33