Ime Udoka nowym trenerem Boston Celtics

3

Brad Stevens jako świeżo mianowany prezydent do spraw operacji koszykarskich Boston Celtics nie potrzebował dużo czasu, aby znaleźć na swoje dotychczasowe trenerskie stanowisko nowego człowieka. Adrian Wojnarowski z ESPN jako pierwszy kilkanaście minut temu poinformował, że ekipa z Bostonu zdecydowała się zatrudnić tego, który do posady pierwszego trenera był już wielokrotnie przymierzany – Ime Udokę:

Udoka początkowo nie był murowanym faworytem do objęcia posady trenera Celtics, ale jako donosi Wojnarowski – przeważyło między innymi zaufanie jakim darzy go znacząca grupa zawodników drużyny. Miedzy innymi Jaylen Brown, Jayson Tatum oraz Marcus Smart znają Udokę z czasów Mistrzostw Świata 2019, gdzie ten pełnił rolę asystenta głównego trenera:

Udoka może do tej pory pochwalić się wieloletnią praktyką jako asystent głównego trenera. Od 2012 do 2019 roku pełnił tą rolę u boku Gregga Popovicha w San Antonio Spurs, skąd przeniósł się na rok do Philadelphia 76ers. Jesienią ubiegłego roku dołączył do sztabu Steve’a Nasha w Brooklyn Nets, gdzie był odpowiedzialny za defensywę drużyny z Nowego Jorku.

44

KOMENTARZE