Kajzerek: Już nie człowiek enigma

1
AP Photo

Gdy zdobywał trzy mistrzostwa NBA będąc wiernym oficerem w szeregach LeBrona Jamesa, uchodził za jednego z najinteligentniejszych koszykarzy w lidze. Zawsze świadomy swojej roli oraz miejsca w rotacji. Już jako “executive” sprawnie przemknął po wszystkich meandrach skomplikowanego biznesu potwierdzając swoje kompetencje. Dwa lata po przejęciu obowiązków generalnego menadżera Phoenix Suns, został przez swoich kolegów po fachu wyróżniony w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości. To początek niezwykle ciekawie zapowiadającej się kariery.

W październiku 2018 roku Suns zwolnili Ryana McDonough, którego wizja w dużym stopniu przypominała próbę reinterpretacji filozofii Sama Hinkiego. Jednak po zatrudnieniu Igora Kokoskova cierpliwość Roberta Sarvera, właściciela drużyny, po prostu wyparowała. McDonough zwolniony, a na parkiecie mieszanka młodych graczy i grupy zgorzkniałych weteranów. Do tego trener, który nie miał bladego pojęcia, w jaki sposób zarządzać tak niezdyscyplinowanym zestawem. Kokoskov miał być jednym z najlepszych szkoleniowców młodego pokolenia, lecz postawione przed nim zadanie go przerosło, za co cenę zapłacił także McDonough.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.

KOMENTARZE

 1. Ciekawe co zrobi Point God?

  Zrezygnuje z ostatniego roku i będzie chciał gdzieś 90mln za 3 sezony?

  Zostanie w PHX na kolejny rok? Ryzykując

  Podpisze z Phx jakąś 2 letnia umowę?

  Z filmików widać, że zbudowała się w PHX rodzinna atmosfera w tym teamie…Mont Williams i Paul trzymają wszystko w ryzach. Paul spełni swoje marzenie i gra w końcu z Crowderem…Super dogaduje się z Bookiem i Aytonem… Payne traktuje go jak ojca… Nie ma tego chyba jak popsuć

  Jedynym problemem w salary cup powinno być dogadanie się z Paynem… W przyszłym sezonie może to być najlepszy szósty gracz… Ile jest wart? 30mln /3 sezony? Ew. Umowa dla Craiga?

  Lubię to: 12