Wake-Up: LeBron idzie po MVP Finałów w pewnym 3-1 dla Lakers

35

A jednak dupczenie flaków i tracenie czasu.

W najsłabszym meczu tegorocznych Finałów NBA Los Angeles Lakers pokonali Miami Heat 102:96 i LeBron James jest już o tylko jedno zwycięstwo od zdobycia czwartego mistrzostwa NBA.

Jimmy Butler, kryty niespodziewanie w meczu nr 4 głównie przez Anthony’ego Davisa, nie zdobył ani jednego punktu w crunchtime i raz jeszcze Miami Heat mieli niemałe kłopoty w kreowaniu sobie dobrych rzutów w ataku pozycyjnym.

Lakers nie grali dużo lepiej, ale są już 56-0 w tym sezonie, gdy prowadzą po trzech kwartach.

Do zieeeeeeewgier:

Los Angeles Lakers – Miami Heat 102:96 (3-1) L.James 28/12/8 – J.Butler 22/10/9

1) LeBron James – 28 PKT, 12 ZB, 8 AST – tym razem zakochał się w głębokiej trójce i rzucił 21 punktów po przerwie, a Anthony Davis – 22 PKT, 9 ZB, 4 BLK – po jeszcze słabszym niż James starcie trafił za trzy na 39.5 sek. przed końcem daggera w zwycięstwie 102:96.