Znamy nazwiska graczy nominowanych do tegorocznej Galerii Sław

1

Dzięki najnowszym doniesieniom Shamsa Charanii z The Athletic dowiedzieliśmy się dzisiaj, kto zostanie wprowadzony do tegorocznej Hall of Fame. Przy pomocy Twittera Shams przekazał nam trzy nazwiska zawodników, którzy między innymi będą tworzyć klasę 2020:

Tragicznie zmarły na początku roku Kobe Bryant przez całą swoją karierę był związany z Los Angeles Lakers. Dla Jeziorowców rozegrał 1346 spotkań, w których notował średnie na poziomie 25 punktów, 5,2 zbiórki i 4,7 asysty na mecz. Udało mu się pięciokrotnie sięgnąć po mistrzostwo NBA. Dwukrotnie zdobywał nagrodę MVP Finałów i raz statuetkę MVP sezonu regularnego.

Tim Duncan to z kolei legenda San Antonio Spurs, uznawany za najlepszego gracza w historii drużyny z Teksasu. Podobnie jak Kobe przez całą swoją karierę był związany z jedną drużyną, dla której rozegrał w sumie 1392 mecze. Pięć razy zdobywał ze Spurs mistrzostwo NBA. Trzykrotnie cieszył się ze statuetki MVP Finałów i dwukrotnie z nagrody MVP sezonu regularnego.

Kevin Garnett po swoje jedyne mistrzostwo sięgnął w 2008 roku w barwach Boston Celtics, ale najbardziej rozpoznawalny może pozostawać dla niektórych ze swoich lat w Minnesota Timberwolves. Nagrodę MVP sezonu regularnego otrzymał w 2004 roku.

Oficjalny komunikat w sprawie nominacji zostanie przekazany jutro, ale już dzisiaj dzięki doniesieniom Marka Bermana z FOX 26 Houston dowiedzieliśmy się, że do Galerii Sław zostanie wprowadzony również legendarny trener Rockets Rudy Tomjanovich, który dwukrotnie porpowadził Rakiety do mistrzostwa ligi:

50

KOMENTARZE