Zmarł były komisarz ligi David Stern

5

Kilkanaście minut temu media obiegła smutna informacja – w nowojorskim szpitalu w wieku 77 lat zmarł były komisarz ligi David Stern:

Do szpitala trafił kilka tygodni temu w związku z wylewem krwi do mózgu. Szybko udzielono mu opieki medycznej, ale już kilkanaście dni temu pojawiły się informacje o jego ciężkim stanie.

David Stern pozostanie w pamięci jako legenda ligi NBA – funkcję komisarza pełnił przez 30 lat. Stanowisko objął w 1984 roku, kiedy to na parkietach ligowych pojawili się tacy gracze jak Michael Jordan, Charles Barkley, Hakeem Olajuwon i John Stockton. W trakcie swojej kariery przeprowadził ekspansję z 23 do 30 drużyn i skrupulatnie odbudowywał renomę NBA wierząc, że najlepsi zawodnicy będą jej idealnymi promotorami. Karierę zakończył w 2014 roku, a już w 2012 ogłosił, że jego następcą będzie Adam Silver.

69

KOMENTARZE

  1. Stern ma na koncie oczywiście co najmniej kilka grubych kontrowersji, ale prawda jest taka że liga dzięki niemu stała się globalna. Ktoś powie że pieniądze ją “zabiły”. A prawda jest taka że gdyby nie pieniądze i wielka sława to najwieksze talenty szły by do footballu, basseballu czy gdzie by tam był hajs. Współczesny świat to walka o talenty i koszykowka dzieki NBA wciąż jest mocna.

    Ktoś powie, że i bez niego NBA byłaby na podobnym poziomie. To oczywiscie niesprawdzalne ale w sumie trudno stwierdzic co jeszcze mogloby lepiej zagrac. Na pewno Stern dostał kilka dobrych kart (a najlepsza to Micheal Jordan) i umiał to wykorzystać.

    Lubię to: 9