Malcolm Brogdon poza grą przez 6-8 tygodni

2

Milwaukee Bucks będą zmuszeni radzić sobie bez Malcolma Brogdona przez najbliższe 6-8 tygodni, co może oznaczać, że zawodnika zabraknie w składzie, kiedy drużyna rozpocznie zmagania w pierwszej rundzie playoff. Ekipa z Milwaukee potwierdziła doniesienia Adriana Wojnarowskiego z ESPN w oficjalnym komunikacie na Twitterze – Brogdon doznał niewielkiego rozerwania rozcięgna podeszwowego, a w tym przypadku najlepszą rehabilitacją ma być odpoczynek od wysiłku fizycznego:

Patrząc na przewidywany czas odpoczynku 26-latka można założyć, że w najlepszym przypadku będzie mógł wrócić na parkiet przed drugą rundą playoffów pod koniec kwietnia, natomiast w najgorszym – w połowie maja na Finały Konferencji.

Brogdon w swoim trzecim sezonie na parkietach NBA stał się ważną postacią w rotacji drużyny prowadzonej przez Mike’a Budenholzera. Guard zalicza najlepsze w karierze 15,6 punktów i 4,5 zbiórki w niecałe 29 minut gry – wychodził w pierwszej piątce w każdym z rozegranych w tym sezonie 64 meczach.

24

KOMENTARZE

  1. To może być problem dla Bucks. W pierwszej rundzie powinni sobie łatwo poradzić, mając przeciwko sobie Miami czy Orlando, ale już druga runda to Boston/Filadelfia, a tutaj brak Brogdona może boleć

    Lubię to: 9