Pau Gasol rozwiązał kontrakt ze Spurs, planuje dołączyć do Bucks

9

Weteran ligowych parkietów Pau Gasol porozumiał się z San Antonio Spurs w sprawie rozwiązania kontraktu – to najnowsze doniesienia Adriana Wojnarowskiego z ESPN:

Dzięki temu, że obu stronom udało się dojść do porozumienia w sprawie buyoutu jeszcze przed deadlinem, który przypada za kilka godzin, zawodnik po opuszczeniu listy waivers będzie mógł jako niezastrzeżony wolny agent podpisać kontrakt z nowym klubem i w nowych barwach zagrać w fazie playoff.

W tym sezonie Hiszpan wystąpił zaledwie w 27 meczach, spędzając na parkiecie średnio skromne 12 minut – dało się od niego usłyszeć narzekania na temat niewielkiej możliwości gry. Dwukrotny mistrz NBA notował w tym czasie 4,4 punktu i 4,7 zbiórki.

Jak dowiedział się niezawodny Woj, Gasol planuje dołączyć do Milwaukee Bucks, którzy obecnie legitymują się najlepszym bilansem w całej NBA:

59

KOMENTARZE

  • Wszyscy fani Spurs się cieszą, tylko nie wiem z czego. Jego kontrakt nie znika przecież z listy płac, a o jednego weterana w szatni mniej.
   Z drugiej strony jeśli faktycznie narzekał na minuty to ładnie się Spurs zachowali.
   W Milwaukee powinien dostać trochę więcej czasu gry.

   Lubię to: 2
   • No ale 16mln$ w przyszłym sezonie już znika więc to jest jakaś oszczędność.A w Spurs weteranów nie brakuje, na ten moment byli drugą najstarszą drużyną w lidze.

    Lubię to: 8
   • Pau Gasol had roughly $10.3M remaining on his contract with San Antonio; $3.6M for the remainder of this season and $6.7M guaranteed in 2019-20. The Spurs will still incur a cap hit for next season but at a reduced amount.

    Buyout would be deducted from an estimate of:
    35% 2018-19 salary and;
    65% off the $6.7M owed for next season.
    Ex: Buyout is $5M ($1.75M comes off 18-19 and $3.25M off 19-20)
    @BobbyMarks42

    Lubię to: 5