Dniówka: Kolejne przedłużenie dla Westbrooka i Hardena? Davis nie będzie myślał o odejściu z Pelicans?

6
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Opcja Designated Player to chyba najczęściej dyskutowany element nowej umowy CBA, bo też wprowadzenie tego rozwiązania jest najprawdopodobniej najważniejszą zmianą jaka zacznie obowiązywać od lipca 2017 roku.

Po przeprowadzce Kevina Duranta od Oakland władze ligi postawiły sobie za cel, aby zablokować tworzenie się super drużyny w przyszłości i pomóc zespołom zatrzymywać swoje gwiazdy, które zdobyli w drafcie. Dlatego dają im teraz mocną kartę przetargową jaką będą kontrakty w ramach Designated Player, które nie tylko będzie można zaproponować swoim najlepszym wolnym agentom, ale będzie można nawet uniknąć wejścia gwiazd na rynek, już rok wcześniej oferując im maksymalne przedłużenie. Dzięki temu, jeśli zawodnik będzie chciał maksymalizować zarobki, nawet nie pomyśli o opuszczeniu swojej drużyny.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (444): All-Star reporterek
Następny artykułDwunasty Gracz: Dak Prescott odpowiedział, Rodgers na misji (Podsumowanie Week 15)

6 KOMENTARZE

 1. Piłkarze zarabiają mniej z dwóch powodów. Po pierwsze kluby płacą za transfery , a po drugie i chyba najważniejsze jeśli spojrzysz na zadłużenie największych piłkarskich klubów to można się niekiedy przerazić.

  W NBA kluby są prowadzone jak przedsiębiorstwa ( o co bardzo też dbają władze ligi) z prawdziwego zdarzenia , gdzie każdy otrzymuje swoją cenę rynkową. Trzeba się mocno napracować , żeby ten business przynosił straty.

  0
  • Jest jeszcza jeden istotniejszy powód dlaczego piłkarze zarabiają “mniej”, otóż kluby biorą na siebie podatek, wiec to co jest podawane do wiadomość publicznej to to co zawodnik dostaje na rękę. Tak naprawdę taki Ronaldo dostaje ok 50 mln€ na rok, jeśli przedstawi sie to w taki sam sposób jak w NBA, gdzie podaje sie całkowitą wartość kontraktu, ze względu na to że taka umowa może zmienić jurysdykcje podatkową(w NBA handluje sie kontraktami a w Europie zawodnikami)

   0
 2. raczej nie klikam w te serduszka, chyba że przez przypadek scroll’ując w dół siedząc sobie rano na kiblu czytając wake-up’y, ale chciałbym zaznaczyć bardzo wyraźnie że dniówki Adama są ZAJEBISTE!!!!!!
  połączenie aktualnej sytuacji, news’ów z zapowiedzią meczy jest idealne, mega fajnie się to czyta, układ jest przyjemny i przemyślany, dzięki Adam!!!

  0