NBA na EuroBasket 2015: rekord Tony’ego Parkera

0
fot. youtube.com
fot. youtube.com

Było już dużo o Polakach po wczorajszym meczu – Maciek i Michał w podcaście prosto z Montpellier, Piotrek w recapie – teraz chwila uwagi dla naszych rywali. Francja ma komplet zwycięstw i jak na razie są jedyną drużyną z bilansem 3-0, a dołączyć do nich mogą jeszcze tylko Serbia i Grecja. Od wczoraj Francja ma też lidera strzelców wszech czasów Mistrzostw Europy.

Długo musieliśmy czekać w tym meczu na pierwsze punkty, ale kiedy po nieco ponad 4 minutach Tony Parker skorzystał z zasłony na szczycie od Rudy’ego Goberta i mając dużo miejsca rzucił jumpera z półdystansu, to był rzut historyczny. Dzień wcześniej wyrównał rekordowe osiągnięcie Greka Nikosa Galisa, który w swojej karierze uzbierał 1030 punktów, dlatego pierwsze trafienie w pojedynku z Polską dało mu samotną pozycję lidera.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułEurobasket 2015: Minimalna porażka z Francją, „jedziemy dalej”
Następny artykułNBA mówi stop: Markieff Morris dostał 10 tysięcy kary za swój tweet