Free Spirits of St. Louis

0
AP Photo
AP Photo

Walter Kennedy, następca Maurice’a Podoloffa – pierwszego komisarza w historii NBA, na wiele lat przed przekazaniem swoich obowiązków Larry’emu O’Brienowi, rozpoczął działania mające na celu zmonopolizowanie amerykańskiej koszykówki pod szyldem NBA. Jego stanowisko z góry zakładało, że to ABA jako liga o bardziej rozrywkowym profilu, powinna zrezygnować z walki o widza i uznać wyższość starszego brata będącego wówczas znacznie lepiej zakorzenionym organizmem. Kennedy miał jednak problem z doprowadzeniem tej sprawy do końca. Sukces odniósł O’Brien, zaledwie rok po objęciu stanowiska.

Ozzie i Daniel Silna, bracia będący właścicielami Spirits of St. Louis, już w 1975 roku przed rozpoczęciem drugiego sezonu w historii swojej drużyny, przewidywali, że tym razem ABA nie uniknie mariażu i po latach opierania się zachętom, w końcu będzie musiała uznać wyższość NBA. O’Brien był niezwykle skuteczny w egzekwowaniu swojego planu. Bracia z St. Louis oderwali swoje interesy od interesów ABA. Dzięki temu dostali możliwość wynegocjowania indywidualnych warunków. W efekcie przechytrzyli wszystkich mocodawców znajdując wyjście, które po latach jawiło się jak jedna z najlepszych umów w historii profesjonalnego sportu.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Kings pokonali Spurs. 19 trójek Cavs. Grizzlies 9-1
Następny artykułFlesz: 44 punkty Bryanta w kolejnej śmiesznotce Warriors-Lakers, druga kolejna porażka Heat bez Wade’a