Kajzerek: Złamana obietnica

1
AP Photo

Ustalenia były takie, że NBA się NIMI zajmie. Minęło kilka dekad, a ONI nie mają za co opłacić opieki zdrowotnej i ledwo wiążą koniec z końcem. NBA w latach 70. zdominowała amerykański rynek i doprowadziła do swoistej anihilacji ABA (American Basketball Association). Podpisała jednak porozumienie, które stanowiło parasol ochronny dla tych, którzy na historycznym mariażu ucierpią. Minęło kilkadziesiąt lat i ofiary tej niesprawiedliwości zaczynają się odzywać.

ABA powstało w 1967 roku i miało stanowić dla NBA konkurencję. Jej ambicję potwierdzał fakt, że z czasem zaczynała dostarczać kibicom znacznie ciekawsze i żywsze widowisko. Większa liczba czarnoskórych koszykarzy sprawiała, że gra była dynamiczniejsza, bardziej nieprzewidywalna. Poza tym ludzie odpowiedzialni za organizację rozgrywek nie bali się podejmować ryzyka. Eksperymentowano nie bacząc na to, jak wpłynie to na bardzo luźny wizerunek ligi.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Listopad 2021, „Westbrook zrobił z Lakers faworyta do tytułu”
Następny artykułKolejne problemy w Indianie, Edmond Sumner zerwał Achillesa

1 KOMENTARZ