World Peace jest wolnym agentem, wybierze Nowy Jork?

10
fot. Michael Goulding / Newspix.pl

Amnestionowany Metta World Peace nie został przejęty przez żadną z drużyn znajdujących się poniżej salary cap, nikt nie zdecydował się złożyć oferty i w ten sposób stał się niezastrzeżonym wolnym agentem.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułHakeem Olajuwon dołączy do sztabu szkoleniowego Rockets
Następny artykułPistons są zainteresowani Rondo, ale nie oddadzą Drummonda

10 KOMENTARZE

 1. Mam pytanie, te 1.6 mln $ to jest minimum jakie może mu zaoferować NYK? Bo, jak Adam napisał w artykule i tak płacić mu będzie przez przyszły sezon LAL, więc NYK nie może podać mniejszej kwoty kontraktu?

  Lubię to: 0
  • No biorąc pod uwagę, że to co zapłaci mu nowy klub zmniejszy de facto tylko to co dostanie z LAL, a kwota na koniec dnia i tak będzie stała, to jeżeli przepisy by na to pozwalały to mógłby się umówić z NYK na jakieś absolutne minimum dopuszczalne (ale jakieś tam minima są). Mogliby razem „ograć LAL” i zrobić kontrakt… 50k usd ;-)

   Lubię to: 0
    • „Knicks planują dać World Peace’owi połowę ze swojego midlevel exception dla płacących podatek. Drugą połowę tego wyjątku wykorzystali zatrzymując Pablo Prigioni’ego.”

     Lubię to: 0
     • ok, to wiem, ale mniej nie mogą dać amnestionowanemu FA?

      Lubię to: 0
     • mogą, minimum weterana to chyba koło 1.3mln?

      Lubię to: 0
    • Możliwe, że tak. Z tego co pamiętam to minimum dla weterana to coś koło 1,2 mln + plus doświadczenie liczone w latach w lidze. Ale nie wiem ile jest za rok. Chociaż idąc za tym co napisałem to około 300k może trochę mniej.
     Ale nie jestem pewien tych kwot.

     Lubię to: 0
 2. @ Kenji
  mogą dać mu mniej, nie wiem ile wynosi minimum dla Vet ale mniej niż te 1.6 mln. Jednak w tym wypadku, w kontekście kolejnego sezonu (gdzie LAL już mu płacić nie będzie) to właśnie ta wyższa kwota może odegrać decydującą rolę przy decyzji Artesta, po za tym Ron jest wart tych pieniędzy :)

  Lubię to: 0