Playbook: Zygzaki Curry’ego i Thompsona

3
fot. AP / grafika własna

Na początku stycznia pisałem o Warriors głównie w kontekście świetnej gry Davida Lee. Dziś parę słów o obwodowych graczach „Wojowników” i prostej zagrywce, która wygrała im już kilka meczów w końcówkach.

Kto według was jest najlepszym rezerwowym w NBA w tym sezonie? Ja uważam, że Jarrett Jack. Ten 29-letni rozgrywający notuje średnio 17 punktów, 7 asyst i 4 zbiórki per 36 minut. Co ważniejsze, jest znakomitym kreatorem pick’n’rollu – ze średnią 0.92 punktów zdobywanych z każdej takiej akcji zajmuje 15. miejsce w lidze. To pozwala Markowi Jacksonowi przesunąć Stephena Curry’ego na pozycję numer 2 i wykorzystać jego talenty strzeleckie poprzez grę od piłki. Warto zwrócić uwagę na lineup, którym Jackson kończy mecze: Jack – Curry – Thompson – Lee – Landry. W tym zestawieniu Warriors rozegrali w tym sezonie 224 minuty (drugi najczęściej używany skład) zdobywając średnio 117 punktów na 100 posiadań! To wynik o 6.5 punktów lepszy od najlepszej ofensywy w NBA, jaką ma Oklahoma City Thunder.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWybraliśmy rezerwowych do All-Star Game
Następny artykułFlesz: Przepraszamy, ale Lakers są katastrofą

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajnie to się ogląda jak wszystko wytłumaczone, bo w meczu ciężko wychwycić. Mam nadzieję, że kiedyś jeśli będzie coś ciekawego to pokażesz o Magic, np. wyjścia po zasłonach Redicka czy jakieś inne (jeśli będą warte ukazania podkreślam ) :)

    Lubię to: 0