Podsumowanie dnia: nowojorskie zamieszanie

3

Wieczni przegrani Clippers powoli zapominają o swojej przeszłości i mają nowy rekord, 12 zwycięstw z rzędu. Także Raptors kontynuują swoją serię wygranych. Tymczasem Bobcats przegrali już 14 mecz z kolei. W Bostonie Larry Sanders pokazał Kevinowi Garnettowi, że idzie młodość, chociaż stary Paul Pierce znowu rzucał jak za dawnych lat. Knicks ponownie nie znaleźli sposobu na defensywę Bulls i zostali łatwo pokonani, ale mimo to emocji w MSG nie zabrakło. Gospodarze byli bardzo podirytowani swoją niemocą i decyzjami sędziów, dlatego w czwartej kwarcie trener i 3 zawodników zostało wyrzuconych z boiska.

TORONTO 93, ORLANDO 90

RAPTORS: przedłużyli swoją serię zwycięstw do 5 meczów, co udało im się po raz pierwszy od dwóch lat. Nie przeszkodziło im, że już w pierwszej kwarcie stracili Jonasa Valanciunasa, który złamał palec i wygląda na to, że czeka go dłuższa przerwa od gry. Tymczasem drugi debiutant Terrence Ross odegrał kluczową rolę w czwartej kwarcie, kiedy zdobył 7 ze swoich 13 punktów, wykonujący przy tym efektowne wsady. W sumie rezerwowi dołożyli 50 punktów. Najlepszym strzelcem Raptors był DeMar DeRozan z 17 punktami. Jose Calderon zaliczył 13 punktów i 9 asyst.

MAGIC: przed rozpoczęciem tego meczu też mieli serię 4 wygranych. W połowie czwartej kwarty przegrywali 11 punktami, ale odrobili część strat i mogli doprowadzić do remisu, gdyby JJ Redick trafił za trzy w ostatnich sekundach. Arron Afflalo zdobył 26 punktów, z czego 11 w czwartej kwarcie. Nikola Vucevic miał 16 punktów i 12 zbiórek. Było to jego 4 double-double w 5 meczach. Debiutant Andrew Nicholson po raz pierwszy w karierze wyszedł w pierwszej piątce zastępując Glena Davisa, ale grając w swoich rodzinnych stronach nie zaprezentował się najlepiej. Przez 20 minut zaliczył tylko 6 punktów i 4 zbiórki. Znacznie lepiej spisywał się wchodzący z ławki Gustavo Ayon, 12 punktów i 13 zbiórek.

RANDOM FACT: Raptors mają bilans 7-6 z Calderonem w pierwszej piątce, a ledwie 2-13, kiedy zaczyna on mecze na ławce.

PHILADELPHIA 99, ATLANTA 80

SIXERS: Jrue Holiday wrócił po 4-meczowej nieobecności i pomógł Sixers przerwać serię 5 porażek. Zanotował 11 punktów i 7 asyst. Zagrał również Evan Turner, który w poprzednim spotkaniu skręcił kostkę. Zdobył 21 punktów, a do tego dołożył 6 asyst i 5 zbiórek. Thaddeus Young miał 18 punktów, 11 zbiórek i 5 przechwytów. Po tym jak w 3 poprzednich meczach Sixers tracili za każdym razem ponad 100 punktów, teraz zatrzymali rywali na 80 i 39% z gry.

HAWKS: Lou Williams po raz pierwszy w tym sezonie przyjechał do Philly, gdzie spędził swoje pierwsze 7 lat w NBA. Ale tak samo jak cała jego drużyna, zagrał słabo, miał 12 punktów i nie był w stanie uchronić Hawks przed dotkliwą porażką. Josh Smith zdobył 17 punktów, podczas gdy Al Horford zanotował ich 7 pudłując 8 z 10 rzutów. Przegrali po raz 3 w ostatnich 4 meczach.

RAPORT MEDYCZNY: Andrew Bynum przeszedł kolejne badania i ma zgodę na rozpoczęcie lekkiego treningu. To pierwszy etap długiego powrotu do gry. Nadal trudno przewidzieć kiedy może on pojawić się na parkiecie, ale najważniejsza jest nadzieja, że w ogóle się pojawi. Istniało ryzyko, że jeśli tym razem nie będzie lepiej z jego kolanem, może on stracić cały sezon.

RANDOM FACT: Bynum ma nową fryzurę