Dniówka: Sytuacja Markkanena, przedłużenie czy trade?

2
fot. YouTube

Detroit Pistons i Utah Jazz to dwie drużyny, które nadal mają sporo wolnych pieniędzy do wydania.

W Detroit podpisali dwóch zawodników z rynku (Tobias Harris, Malik Beasley), zatrzymali Simone Fontecchio i przejęli kontrakt Tima Hardawaya w pakiecie z pickami, ale ciągle jeszcze pozostaje im prawie $25mln na uzupełnienie składu.

W Utah tymczasem niemal nic się nie dzieje. Jedynym ruchem po dodaniu zawodników z draftu było jak na razie zatrudnienie Drew Eubanksa. Danny Ainge nie poszedł na zakupy i nadal ma do dyspozycji ponad $30mln. Trzyma te środki na renegocjację kontraktu Lauriego Markkanena, a równocześnie odbiera telefony z ofertami transferu za swojego gwiazdora i cała NBA czeka teraz na jego ruch.

Niewątpliwe Markkanen jest obecnie najgorętszym nazwiskiem w plotkach transferowych. Zwłaszcza, że te wokół Brandona Ingrama ucichły i pojawiają się już sugestie, że może jednak zostać w Nowym Orleanie. W przypadku Markkanena także może to zakończyć się przedłużeniem, ale będzie mógł je podpisać najwcześniej szóstego sierpnia. To pozostawia jeszcze mnóstwo czasu na spekulacje. Tym bardziej, że Jazz zostawiają sobie wszystkie furtki otwarte. Będą cierpliwie czekać czy pojawi się oferta nie do odrzucenia, która przekona ich do rozstania ze swoim 27-letnim gwiazdorem.

Całą sytuację komplikuje kontrakt Markkanena. W tym momencie wszedł w ostatni roku umowy za jedyne $18mln, co według Spotrac daje mu miejsce pod sam koniec setki najlepiej zarabiających zawodników w całej NBA. Podpisywał tę umowę trzy lata temu, kiedy przenosił się do Cleveland, w czym pomogli mu Chicago Bulls rozczarowani jego rozwojem. Dopiero w Salt Lake City rozwinął skrzydła, wchodząc na poziom All-Stara, dlatego teraz zapewnia fantastyczną wartość na boisku za tak niewielką cenę.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Zach Edey na dogrywkę, Ingram bardzo dostępny w wymianie
Następny artykuł“Przypadkowi” wygrani wolnej agentury

2 KOMENTARZE

  1. Myślę, że nie tylko przyszłoroczna wolna agentura odstrasza inne zespoły, również zdrowie. Markkanen zagrał w lidze już 7 sezonów, a ani razu nie dobił do 70 spotkań, co więcej tylko 3 razy miał ich ponad 60.

    0