Wake-Up: Nuggets zdominowali pierwszy mecz Finałów

29

Miami Heat nie sprawili kolejnej niespodzianki na otwarcie serii.

Denver Nuggets pozostają niepokonani na własnym parkiecie, pewnie wygrywając pierwszy w historii swojego klubu mecz Finałów.

Miami @ Denver 93:104 (0-1) B.Adebayo 26/13/5 – N.Jokić 27/10/14

Mimo długiej, dziewięciodniowej przerwy Denver Nuggets nie mieli problemu z odzyskaniem swojego rytmu i bardzo dobrze weszli w pierwszy mecz. Mike Malone jeszcze tuż przed startem przypomniał im, że Miami Heat w poprzednich rundach zawsze zabierali Game 1, więc postarali się, żeby teraz to się nie powtórzyło. Od samego początku grali świetnie, szybko przejęli kontrolę i w drugiej połowie robili blowout, zanim Heat jeszcze podjęli próbę powrotu w czwartej kwarcie.

Jak zwykle wszystko kręciło się wokół fenomenalnego Nikoli Jokica, który już do przerwy rozdał 10 asyst, zostając dopiero drugim po LeBronie zawodnikiem w ostatnich 25 latach z dwucyfrowym dorobkiem asyst w pierwszej połowie finałowego meczu. Swój finałowy debiut zakończył z kolejnym triple-double mając 27 punktów (8/12 z gry, 10/12 z linii), 10 zbiórek i 14 asyst. Przez większość spotkania zajmował się głównie kreowaniem innych, ale kiedy Heat w czwartej kwarcie zmniejszyli straty, a koledzy pudłowali, postarał się o utrzymanie przewagi zdobywając wtedy 12 punktów.