Joe Mazzulla pozostanie trenerem Boston Celtics

4

Przyszłość Joe Mazzulli w Boston Celtics była w ostatnich tygodniach szeroko komentowana i wielokrotnie zastanawiano się, czy po porażce w Finałach Konferencji uda mu się ostatecznie utrzymać posadę trenera. Dzisiaj organizacja ze Wschodniego Wybrzeża rozwiała wszelkie wątpliwości.

Prezydent do spraw operacji koszykarskich Brad Stevens potwierdził podczas dzisiejszej oficjalnej konferencji, że Mazzulla będzie kontynuował swoją przygodę z ławką trenerską Celtów. Trener niezależnie od ostatnich wyników cieszy się niesłabnącym zaufaniem managementu.

Stevens wierzy w to, że rzucenie Mazzulli na wielką wodę w jego pierwszym sezonie na ławce zaowocuje w przyszłości i z porażki przeciwko Miami Heat wyciągnie właściwe wnioski.

W Bostonie panuje przekonanie, że trener jest w stanie poprowadzić drużynę do sukcesów w nadchodzących latach, ponieważ ma do tego odpowiednie predyspozycje. Kluczowe ma natomiast okazać się wzmocnienie sztabu jego asystentów, którzy będą mogli lepiej wspomóc go w trudnych momentach meczu. Najczęściej w kontekście nowego pomocnika głównego trenera mówi się o Stephenie Silasie, który ostatnie lata spędził na ławce trenerskiej Houston Rockets. Ma się to okazać tym bardziej istotne, że trójka dotychczasowych asystentów Celtics ma przenieść się właśnie do Houston, gdzie uzupełnią skład wokół Ime udoki.

Poprzedni artykułDniówka: Zaczynamy Finały!
Następny artykułWake-Up: Nuggets zdominowali pierwszy mecz Finałów

4 KOMENTARZE

  1. Zdecydowana większość decyzji Stevensa jako GMa była dobra, więc oby tym razem się nie pomylił. Celtics przy nowym CBA, przedłużeniu Browna i kolejnym podatku liczą kasę i mam nadzieję, że to nie jest główny powód pozostania Joe. Ostatnio myśląc o podsumowaniu sezonu znalazłem 10 powodów by go zwolnić, ale #in Brad we trust.

    0