Kajzerek: Trzy duże rozczarowania wschodu

1
fot. NBA League Pass

Atrakcyjność widowiska na zachodzie to prawdziwy blockbuster z efektami specjalnymi na miarę nagród akademii, tymczasem wschód wygląda jak wieczorna ramówka TV Puls. Podczas, gdy oczy wszystkich skierowane są na ekstremalnie ciasnej rywalizacji po lewej stronie mapy, zespoły z prawej strony mają swoje małe misje. Na dobrą sprawę sezon regularny jest tam martwy. Do rozstrzygnięcia pozostała kwestia miejsc 6-7, bo zarówno Heat, jak i Nets chcą za wszelką cenę oddalić widmo konieczności gry w turnieju play-in. Kilka ośrodków sezon kończy z kwaśną miną. 

Marazm w Waszyngtonie

Washington Wizards bezustannie wystawiają cierpliwość Bradleya Beala na próbę. Tegoroczny brak sukcesu w dużej mierze wynikał z serii niefortunnych zdarzeń, bo trener Wes Unseld Jr wielokrotnie musiał zmieniać rotacje przez absencje kluczowych zawodników. Ciągle jednak pozycja w tabeli i konieczność walki o życie to spory ból głowy dla decydentów w DC. Co mają zrobić, by ten parszywy los przestał drużynę prześladować? Wizards starają się podchodzić do zmian kreatywnie, szukając swoich szans w kolejnych ruchach transferowych. Wszystko jednak sprowadza się do lidera, a ten w ostatnim czasie nie był w pełni dyspozycyjny. 

Beal trafił do NBA w drafcie 2012 roku. W tym czasie Wizards pięciokrotnie awansowali do play-offów, lecz ani razu nie zagrali w finale konferencji. Ostatni raz zespół z DC zagrał o mistrzostwo w 1979 roku, gdy jako Bullets musieli uznać wyższość Seattle SuperSonics. W przerwę na Weekend Gwiazd Wizards wchodzili na 9. miejscu i wówczas Brad był przekonany, że jeśli on, Kyle Kuzma i Kristaps Porzingis złapią wspólne minuty, to “sky is the limit”. Było to jednak założenie mocno życzeniowe. 

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Joel vs. Joker. Mavs muszą walczyć o życie. Blazers grają już o loterię
Następny artykułFlesz: ALL-ROOKIE FIRST TEAM 2022/23

1 KOMENTARZ