Wake-Up: 45 punktów Simonsa. Luka i THJ przeszli się po Knicks. Rookie z OKC

6

Na koniec sobotniej nocy – znacznie mniej ciekawej niż ta piątkowa – Anfernee Simons ustanowił rekord kariery z 45 punktami.

Ale niewiele brakowało, żeby tak jak kilka dni temu, kiedy miał 37 w porażce z LA Clippers, jego strzeleckie popisy w Salt Lake City także nie przełożyły się na zwycięstwo Portland Trail Blazers. Tym bardziej, że  w drugiej połowie nie utrzymał swojego ognia.

Dallas @ New York 121:100 (L.Doncić 30/8/7 – J.Randle 24)
Sacramento @ LA Clippers 123:96 (D.Sabonis 24 – B.Boston 18)
Milwaukee @ Charlotte 105:96 (B.Portis 20/8/7 – T.Rozier 26)
Orlando @ Toronto 108:121 (B.Bol 18 – O.Anunoby 32)
Oklahoma City @ Minnesota 135:128 (S.Gilgeous-Alexander 33 – D.Russell 27)
Houston @ Golden State 101:120 (K.Porter 20 – A.Wiggins 36)
Portland @ Utah 116:111 (A.Simons 45 – J.Clarkson 24)

1) Simons już w pierwszej kwarcie rozpalił się na 23 punkty. Do przerwy uzbierał 33, mając 7 celnych trójek, ale w drugiej połowie był dobrze pilnowany i nawet nie oddał rzutu za trzy, popełnił za to aż 6 strat. Przez całą czwartą kwartę miał tylko jeden rzut, zablokowany. Ostatecznie jednak pomógł Blazers wygrać, a kluczowa okazała się jego akcja w obronie. Nie pozwolił rywalom na wyrównanie, wybijając piłkę Jordanowi Clarksonowi na 4.6 sekundy przed końcem. Chwilę wcześniej, wolnymi Simons odzyskał dla Blazers prowadzenie.

Utah Jazz popełnili stratę w swoich czterech ostatnich posiadaniach.

Jeremi Grant pociągnął gości w czwartej kwarcie, zdobywając wtedy 13 ze swoich 33 punktów.

Clarkson miał 24, ale potrzebował do tego 26 rzutów.

Damian Lillard planuje dzisiaj wrócić na mecz z Pacers. Poza nim nie grali też Josh Hart i Nasir Little, który z powodu złamania w biodrze będzie pauzował przez na sześć tygodni.

2) Jalen Williams nie jest debiutantem, o którym dużo się mówi, ale od początku sezonu (jak tylko wyleczył kontuzję) jest ważną częścią rotacji Oklahomy City Thunder i to właśnie on został wyróżniony tytułem Rookie of The Month na Zachodzie. Listopad zakończył meczem na 27 punktów, a teraz był x-faktorem zwycięstwa w Minneapolis.

W czwartej kwarcie Williams zdobył wszystkie swoje 11 punktów (4/4 z gry), zaliczył 3 asysty i pomógł Thunder zrobić run 12-0, którym przejęli prowadzenie i przesądzili losy meczu.

Poprzedni artykułKajzerek: Bulls wstydzą się przedłużenia Donovana?