Flesz: Westbrook jeszcze tu jest, czyli offseason Lakers (3.0)

8
fot. youtube

Przez ile lat pisane tu było, że Lakers zawsze znajdą sposób, by wodę zamienić w wino, wygląda jednak na to, że wreszcie limit cudów się wyczerpał. Po sezonie, w którym Lakers ehmm 33-49 Lakers znaleźli sposób, żeby być gorszym nawet niż młodziutki team San Antonio Spurs (34-48), który po Meczu Gwiazd pojawił się już bez Derricka White’a, a Dejounte Murrayowi autentycznie dawał mecze wolnego, po sezonie, w którym Lakers nie awansowali nawet do turniej Play-In – na co legacy LeBrona chyba nie było przygotowane, bo tak to w te wakacje czuć – skład Roba Pelinki przystąpił do free agency praktycznie z niczym do manewru: z czterema pięcioma graczami pod kontraktami (James, Davis, Westbrook, Horton-Tucker, Reaves), z niskim wyjątkiem Mid-Level, z tylko dwoma pierwszorundowymi pickami w draftach 2027 i 2029, a wyszedł z bardzo młodymi graczami, tymi samymi pickami w drafcie i z Russellem Westbrookiem, który zmienił agenta i wymieniany za Kyrie’ego Irvinga sam wymiany najpewniej zażąda jeszcze przed rozpoczęciem obozów.

Jeanie handluje tymczasem konsolami na Twitterze, Jim wrócił do klubu, sprawy mają się więc znakomicie.

CZERWIEC
Lakers podpisali 4-letni kontrakt z Darvinem Hamem. Jako, że łatwiej jest zwolnić kogoś, kto z jakiegoś powodu zarabia tylko 6-7 mln dolarów rocznie, niż zwolnić Anthony’ego Davisa, który z jakiegoś powodu zarabia 35-37, Lakers zwolnili tego pierwszego. Choć można zarzucać Frankowi Vogelowi, że nie postarał się należycie, by lepiej wkomponować Westbrooka w skład, uczynić go atakującym, nie kozłującym, to prawda jest taka, że nie tylko kontuzje, które ograniczyły Davisa do tylko 40 meczów, ale urazy, skręcenia, rozliczne opuszczenia parkietu w tych meczach, w których grał, uczyniły z Vogela najzwyklejszym kozłem ofiarnym, a później padło na Westbrooka. Gdyby Davis zagrał swoje, Vogel najpewniej miałby pracę. Jest szansa, że Lakers wyjdą po offseason na ławce lepsi w sezonie regularnym, ale w playoffach – jeżeli do nich w ogóle wejdą – prowadzeni będą przez trenera-debiutanta, a wcześniej asystenta w jednak mało kreatywnym przez lata sztabie Budenholzera w Milwaukee. Ocena: 3

Lakers zwolnili asystentów Vogela: Davida Fizdale’a, Johna Lucasa III i Mike’a Penberthy’ego.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: LeBron i Bronny
Następny artykułDeMarre Carroll nowym asystentem Mike’a Budenholzera w Milwaukee

8 KOMENTARZE