Flesz: Picki Knicks w dealu Mitchella, który już jakby był

1
fot. Youtube

Martwy punkt, okej, mamy to. Mamy cały offseason przed nami i jakby ktoś nas zostawił z tym wszystkim i poszedł. Niektórzy już zdążyli umieścić Donovana Mitchella w Knicks i pójść dalej, zaczęli zastanawiać się, gdzie wyląduje Julius Randle w kolejnym dealu, ba – myśleć o tym, co zrobić z Jalenem Brunsonem, gdy ten w grudniu będzie mógł zostać (wreszcie) przehandlowany.

Jeśli Danny Ainge zdealuje Donovana Mitchella do teamu Pata Rileya to będzie to informacja roku, więc prawie zostają tylko New York Knicks, dlatego pewnie ten deal się jeszcze nie wydarzył i Ainge czeka i sprawdza oferty innych klubów, o których to klubach, ani szczegółach tych ofert jeszcze nie słyszeliśmy.

Zanim to się jednak wszystko stanie, to dobra pora – niedziela, pogoda tu i tam wreszcie ochłonęła – żeby na chłodno spojrzeć z czym dokładnie Danny Ainge ma do czynienia, gdy dyskutuje z Leonem Rose’em pozyskanie pierwszorundowych wyborów w drafcie od The New York Knicks. Mam wrażenie, że zbyt bardzo w naszych dotychczasowych analizach w te wakacje skupialiśmy się na ich ilości, a za mało na jakości. Prawdopodobnie dlatego, że lipiec rozpoczął się od wymiany czterech pierwszorundowych picków i jednego swapu za 21 gracza NBA.

1st Rounder Knicks 2023

Jest to klasyczny, czysty wybór należący do Knicks, a przecież nie zawsze tak było. Kevin Pelton z ESPN nie zrobił jeszcze – i dobrze – swoich numerycznych predykcji na sezon 2022/23, ale musimy o tym picku myśleć w taki sposób – my i Danny, Danny i my – jakby miał to być wybór po sezonie Knicks z Mitchellem, Randle’em, Brunsonem i czy-mogę-powiedzieć-Barrettem w składzie. Jest czarny Gortat na centrze – tym razem prawdopodobnie chudszy niż rok temu – a za nim Mein neuer Deutscher lieblingsbasketballspieler, Tom Thibodeau dbałby więc dalej o obronę, aaaale myślę, że to bliżej #6 ataku ligi i obrony #16, więc Danny może się spodziewać tutaj wyboru nr 21.

Z #21 możesz wybrać Mike’a Finleya, Darrena Collisona, Rajona Rondo, Borisa Diaw, Ryana Andersona i Ricky’ego Davisa, ale możesz też wybrać Ricky’ego Davisa, Nolana Smitha, Craiga Brackinsa, Dickeya Simpkinsa i Dontae’ Jonesa.

1st Rounder Mavericks (2023?)

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Trae w Drew League. Gwiazdy na Eurobaskecie. Przedłużenie dla Monty’ego Williamsa
Następny artykułCollin Sexton otrzymał propozycję kontraktu od Cavaliers

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawa analiza. Często mówi się o wyborze z pierwszej rundy draftu, gdy termin ten obejmuje oczywiście wybory #3, #15 i #27. Dlatego taka próba oceniania gdzie te picki mogą ostatecznie wylądować (co na pewno oceniają GMowie i ich ludzie), wydaje mi się dobrym podejściem.

    Lubię to: 19