Wake-Up: Celtics są więksi i znowu są na prowadzeniu w Finałach. Kontuzja Curry’ego

13

Finały NBA wróciły do Bostonu po 12 latach przerwy i kibice w TD Garden znowu mieli co świętować.

Boston Celtics jak zwykle odpowiedzieli, wygrywając już siódmy mecz w tych playoffach po wcześniejszej porażce. Teraz od początku przejęli inicjatywę i grali z większą intensywnością, a przede wszystkim przypomnieli sobie, że są więksi od rywali. Wykorzystali swoją przewagę wzrostu. Przetrwali też kolejną trzecią kwartę Golden State Warriors i podobnie jak w meczu otwarcia, przejęli ostatni fragment gry.

Golden State @ Boston 100:116 (1-2)

1) Rozmiar ma znaczenie. Gospodarze zdominowali strefę podkoszową po obu stronach parkietu.

Zdobyli aż dwa razy więcej punktów w pomalowanym (52-26). Wygrali walkę na tablicach 47-31, z czego 15 piłek zebrali na atakowanej tablicy, co dało im 22 punkty drugiej szansy (dwa razy więcej niż goście).

Kluczową rolę odegrał Robert Williams, który po poprzednim kiepskim występie, teraz wyglądał na dużo zdrowszego i robił różnicę. Miał 8 punktów, 10 zbiórek, 3 przechwyty, 4 bloki i najlepszy w meczu wskaźnik +21.

2) Jaylen Brown poprowadził Celtics na starcie, rozgrywając rewelacyjną pierwszą kwartę.

Niemal samodzielnie ogrywał Warriors. Trafił 3 z 4 rzutów za trzy i dostawał się do obręczy w drodze do 17 punktów. Do tego rozdał 3 asysty, mając swój bezpośredni udział przy 24 punktach Celtics, podczas gdy cała drużyna gości uzbierała 22. Zanotował też 5 zbiórek.

Cały mecz zakończył z dorobkiem 27 punktów, 9 zbiórek i 5 asyst.

3) Po zanotowaniu swojej najniższej zdobyczy tych playoffach w Game 2, teraz Celtics mieli świetną pierwszą połowę, w której rzucili aż 68 punktów przy skuteczności 57.4%.

4) Po przerwie dowodzenie przejął Jayson Tatum, który szukał i wymuszał switche Stephena Curry’ego, przebijał się przez obronę kolejnymi penetracjami, a też dobrze znajdował kolegów. Razem z Marcusem Smartem odpowiedzieli na comeback Warriors i dobili ich potem w czwartej kwarcie. To właśnie trójka Smarta po podaniu Tatuma przywróciła prowadzenie Celtics pod koniec trzeciej kwarty. Tego już nie oddali.

Tatum miał 26 punktów, 6 zbiórek i 9 asyst. Smart zaliczył 24 punkty, 7 zbiórek i 5 asyst.