Blazers powinni być sprzedani w następnych kilkunastu miesiącach

6

W ligowych kuluarach panuje przekonanie, że w najbliższych kilkunastu miesiącach Portland Trail Blazers zmienią właściciela. Oczekuje się, że powinno się to stać w przeciągu 6-18 miesięcy – głównie ze względu na zapisy dotyczące franczyzy w funduszu powierniczym Paula Allena.

Wieloletni właściciel Blazers zmarł w 2018 roku, a stery w organizacji przejęła jego siostra Jody Allen. Według potwierdzonych informacji Jody miała już w ostatnim czasie rozpocząć poszukiwania nowego właściciela dla ukochanej organizacji swojego brata. Spekuluje się, że Allen celuje w kwotę około 3 miliardów dolarów.

To nie pierwszy raz kiedy mówi się o potencjalnej sprzedaży Blazers, ale pierwszy kiedy mówi się o tym w tak otwarty sposób. Na dodatek w parze z Blazers mówi się o sprzedaży Seattle Seahawks również należących do Allenów. Paul Allen pragnął, aby po jego śmierci franczyzy sportowe, których był właścicielem zostały wystawione na sprzedaż, a takie postawienie sprawy od razu generuje pytania o dalszą przyszłość Blazers – zwłaszcza o to, czy będzie ona dalej wiązała się z Portland.

Poprzedni artykułNets nie będą chcieli wiązać się z Kyrie Irvingiem długoletnią umową
Następny artykułSteve Kerr wraca swój organiczny projekt do Finałów NBA

6 KOMENTARZE

  1. Sprzedawać mogą, byleby koszykówka została w ripcity. Jakoś długo fanem Blazers nie jestem, bo dopiero mija 11 rok, ale byłoby trochę szkoda, nawet gdyby przenieśli się do Seattle

    Lubię to: 10