Wrócił Lowry, Adebayo się obudził, Heat przetrwali kontuzję Butlera i wygrali w Bostonie

10

Kyle Lowry wrócił do gry po opuszczeniu czterech poprzednich meczów i od razu Miami Heat poczuli, że mają wreszcie swojego rozgrywającego. Nadał dobre tempo gry, uruchamiając kolejne szybkie akcje i pomógł rozpocząć Game 3 od mocnego uderzenia. Wzięli rewanż za upokarzającą porażkę na własnym parkiecie i teraz to oni niszczyli rywali przed publicznością w Bostonie, już w pierwszej kwarcie uzyskując 20-punktowe prowadzenie.

Obejrzeliśmy kolejny w tej serii dominujący fragment gry jednej z drużyn, ale tym razem nie zakończyło się to blowoutem jak poprzednio. Heat pozwoli sobie odebrać 26-punktowa przewagę i dopiero na samym finiszu zapewnili sobie zwycięstwo. Przetrwali. I coraz bardziej wygląda na to, że ta seria stanie się właśnie walką o przetrwanie. Na koniec może wygrać zespół, któremu mniej przeszkadzać będą kontuzje.

MIAMI @ BOSTON 109:103 (2-1)

Lowry wrócił, grał też PJ Tucker, ale po przerwie Heat znowu byli osłabieni, bo w drugiej połowie na parkiecie nie pojawił się Jimmy Butler. Zapalenie prawego kolana. Zaraz na początku trzeciej kwarty wyglądało też na to, że kontuzja zakończy również występ Marcusa Smarta. Bardzo mocno skręcił kostkę, krzyczał z bólu i potrzebował pomocy, żeby zejść do szatni. Na szczęście, jakimś cudem udało mu się wrócić. Już kilka minut później całe TD Garden witało go owacjami, gdy wbiegał do hali, po czym wszedł na boisku i rzucił stepback trójkę. Dał gospodarzom impuls, nie pozwalając im przestać walczyć. I w czwartej kwarcie zrobili comeback. Ale w czwartej kwarcie też Jayson Tatum schodził do szatni z kontuzją barku. On także wrócił, jednak Boston Celtics już nie udało się wyrwać tego meczu.

Poprzedni artykułPo dwóch meczach remis ze wskazaniem na Celtics. Lowry wróci na Game 3?
Następny artykułFlesz: ROOKIE OF THE YEAR