Nikola Jokić bez określonej daty powrotu z powodu kontuzji nadgarstka

0

Nikola Jokić zmaga się z kontuzją prawego nadgarstka i na ten moment nie jest pewne, kiedy ponownie będzie gotowy do gry. Ostatni mecz rozegrał w czwartek przeciwko Philadelphia 76ers, w weekendowym spotkaniu przeciwko Chicago Bulls już się nie pojawił. Denver Nuggets przegrali już trzy spotkania z rzędu.

Kontuzja urzędującego MVP podobno nie jest groźna, ale nie ma on też określonej konkretnej daty powrotu na parkiet. Trener Michael Malone w jednym z ostatnich wywiadów przyznawał, że sam nie wie, kiedy będzie mógł ponownie skorzystać ze swojego najlepszego zawodnika:

Nie wydaje mi się, żeby to było coś długoterminowego, ale nie mogę też oczekiwać, że będzie grał z jedną sprawną dłonią. Może być gotowy na niedzielny mecz z Phoenix Suns, a może odpoczywać jeszcze przez tydzień. Wszystko przyjdzie z czasem.

Status Jokića na dzisiejsze spotkanie przeciwko ekipie Chrisa Paula to „questionable”. Center podobno chce zagrać, aby zrewanżować się Suns za porażkę w tegorocznych playoffach, ale na razie nie ma jeszcze zielonego światła od klubowych lekarzy. Nuggets bez niego na parkiecie są gorsi od swoich rywali o 11 punktów na sto posiadań, a oprócz tego muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Jamala Murraya i bez Michaela Portera Jr., który pozostaje poza grą z powodu bólu pleców.

24

Poprzedni artykułLuke Walton zwolniony z Kings
Następny artykułKlay Thompson dopuszczony do pełnych treningów, powrót coraz bliżej