Kemba Walker wytransferowany do Oklahoma City Thunder

9

Kilka tygodni temu pojawiły się kolejne doniesienia o tym, że Kemba Walkers i Boston Celtics znajdują się na prostej drodze do rozstania. Podobno już w ubiegłym roku po przygodzie w playoffach ówczesny GM Danny Ainge zaczął szukać wymiany dla rozgrywającego i właśnie wtedy zaczęły się psuć relacje na linii Walker – management. Ainge’a nie ma już w klubie, ale jego wizja jest kontynuowana i dlatego dzisiaj Celtowie doszli do porozumienia w sprawie wymiany, w ramach której Kemba powędruje do Oklahoma City Thunder, a w drugą stronę przeniosą się Al Horford i Moses Brown. Ponadto Celtics dorzucają w wymianie tegoroczny wybór numer 16 w Drafcie oraz drugorundowy z 2025 roku, natomiast Thunder drugorundowca w Drafcie 2023 – za Adrianem Wojnarowskim z ESPN:

Celtics pozbywają się więc kontraktu Walkera, który za kolejne dwa lata gry zgarnie 74 miliony dolarów. W zamian za to otrzymują wiekowego Ala Horforda, który w zakończonych rozgrywkach zagrał tylko w 28 meczach, a w jego przypadku dwa następne sezony to wypłata na poziomie 53 milionów dolarów, jednak w ostatnim roku jest gwarantowana tylko na 14 milionów. 35-letni Horford odszedł z Celtics w 2019 roku po trzech latach gry – w ramach wolnej agentury zdecydował się wtedy na dołączenie do Philadelphia 76ers.

Kemba dołączając do Celtów dwa lata temu miał być brakującym elementem, który wyniesie drużynę do Finałów NBA. Niestety jego efektywność została bardzo dobitnie ograniczona przez kontuzje i ostatecznie udało mu się zagrać dla ekipy ze Wschodniego Wybrzeża jedynie w 99 spotkaniach. Spędzał na parkiecie średnio po 31 minut, jednak rzadko kiedy przypominał siebie z najlepszych lat w Charlotte Hornets i zaliczał najgorsze od sezonu 14/15 19.1 punktu na skuteczności 42% z gry, dokładając do tego 4.9 asysty.

62

KOMENTARZE

  • A jak się nie uda, to posadzi go na ławce a później opchnie komuś w off-season za inny zły kontrakt plus pick.

   W kolekcjonowaniu picków Sam staje się tak dobry jak Doc w przegrywaniu wygranych meczów. Pytanie czy uda mu się je przekuć w klasowy zespół.

   Lubię to: 23
 1. Presti pewnie najbardziej zadowolony z kolejnego picku w 1 rundzie ( chyba już ma ich 3)
  A Zieloni? Cóż mają chociaż więcej wzrostu i trochę zaoszczędzonych dutków :)

  Lubię to: 11
 2. Moim zdaniem wymiana win-win. Horford doda potrzebnych Bostonowi centymetrów oraz spacingu, Kemba może się odbuduje w OKC i Presti zamieni go znowu na picki :D
  Moim głównym pytaniem jest, kto będzie rozgrywał piłkę w Celtics teraz. Ani Tatum, ani Brown ani Smart to nie są rozgrywający. Na rynku być może będzie CP3 ale wątpie aby chciał się ruszać z PHX, zostawiając ich absolutnie topowy sztab medyczny.

  Lubię to: 14
  • Wydaje się, że tak. Formuła z Kembą już się wyczerpała, a po dwóch niezdrowych sezonach jego kontrakt był bardzo zły. Zdrowy Horford to dalej dobry fit zwłaszcza w parze z TimeLordem. Teraz Celtics pewnie podpiszą Fourniera więc pozostaje pytanie czy startującym PG będzie Smart czy będą szukać jedynki.

   Lubię to: 1