Dirk Nowitzki zatrudniony w Mavs jako specjalny konsultant

6

Dallas Mavericks rozstali się już z długoletnim menedżerem Donnie Nelsonem i trenerem Rickiem Carlislem. Dzisiaj przyszedł natomiast czas na mały powrót, ponieważ w szeregach organizacji ponownie znajdzie się Dirk Nowitzki. Ekipa z Teksasu w oficjalnym komunikacie poinformowała o tym, że legenda klubu zostanie specjalnym konsultantem, którego pierwszym zadaniem będzie pomoc w wyborze nowego trenera oraz prezydenta:

Marc Stein z The New York Times podkreśla, że nowe stanowisko Nowitzkiego nie będzie pracą na pełen etat, ale zdobywca mistrzostwa NBA w 2021 nie ukrywa swojego zadowolenia z takiego obrotu sprawy:

Mark Cuban poprosił mnie o to, abym wspomógł ich w poszukiwaniach, a ja cieszę się na myśl, że będę mógł pomóc mojej organizacji w jakikolwiek sposób. Zarówno Donnie Nelson jak i Rick Carlisle pełnili w mojej karierze niezwykle ważna rolę i można powiedzieć, że byli też ojcami naszego największego sukcesu, dlatego będzie ich bardzo brakować. To dla mnie niezwykle ważne, aby wspomóc Marka i zrobić w najbliższym czasie krok do przodu.

53

KOMENTARZE