Damian Lillard ponownie w centrum plotek transferowych

7

Lojalność Damiana Lillarda względem Portland Trail Blazers jest nie do zakwestionowania. Rozstanie z trenerem Terrym Stottsem ponownie sprawiło jednak, że guard znalazł się w centrum plotek transferowych, a jego sytuacja w drużynie z Oregonu jest od razu szczegółowo monitorowana przez większość klubów w lidze. Plotki na temat Lillarda wzmocnił również jeden z jego ostatnich postów na Instagramie, w którym wydaje się zastanawiać, na ile jeszcze starczy mu sił, aby pozostawać lojalnym nie mając jednocześnie możliwości walki o mistrzostwo.

Shams Charania z The Athletic posiłkując się swoimi ligowymi źródłami wskazuje ogólnie na kilka zespołów, które najchętniej widziałyby 31-latka w swoich szeregach. Mówi tutaj o drużynach z dużych rynków, dlatego od razu na myśl nasuwają się Los Angeles Lakers, Boston Celtics, czy oczywiście zawsze pojawiający się w takich sytuacjach New York Knicks:

Jak na razie nie ma oczywiście żadnych przesłanek dotyczących tego, że Lillard chce opuścić Portland. Takie sygnału nie płyną też rzecz jasna z obozu Blazers. Ligowi komentatorzy wskazują jednak na to, że sytuacja może stać się dynamiczna w momencie, kiedy management nie zdecyduje się na zatrudnienie nowego trenera, na którego najbardziej liczy Lillard:

Poprzedni artykułMyles Turner na radarze kilku ligowych zespołów
Następny artykułSteve Kerr nie żałuje wyboru Jamesa Wisemana z drugim numerem

7 KOMENTARZE