Steve Clifford nie jest już trenerem Orlando Magic

3

Kolejny trener rozstaje się ze swoją dotychczasową drużyną. Adrian Wojnarowski z ESPN jako pierwszy poinformował o tym, że Orlando Magic i Steve Clifford kończą wspólną przygodę po trzech sezonach:

Decyzja o rozstaniu została przez obie strony podjęta wspólnie. Ostatnie kilka tygodni Clifford kilkukrotnie spotykał się z managementem drużyny z Florydy i finalnie właśnie takie porozumienie udało się osiągnąć – Magic wciskają przycisk reset i w najbliższych sezonach będą skupiać się na szkoleniu młodzieży.

Clifford dwukrotnie wprowadził Magic do fazy playoff. W sezonie 20/21 ta sztuka mu się nie udała, a drużyna ostatecznie uplasowała się na przedostatnim miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej. W trakcie sezonu z drużyną pożegnali się jednak Aaron Gordon, Nikola Vucević, a także Evan Fournier i było jasne, że w Orlando rozpoczyna się nowy etap.

W trzy sezony Magic pod rządami Clifforda zanotowali bilans 96-131. Teraz rozpoczynają poszukiwania trenera, który cierpliwie będzie rozwijał utalentowanych zawodników drużyny bez ciśnienia na wyniki gwarantujące występy w playoffach.

49

KOMENTARZE

  1. Cholera… Super trener. Bede go dobrze wspominal jako wieloletni sympatyk Orlando. Na pewno kompetentny kołcz dla play offowego zespolu. Powodzenia Stev-O

    Lubię to: 8