Lillard mówi: Zdrowy KD może być najlepszym zawodnikiem w lidze

8

Rozmowy o najlepszym zawodniku w historii koszykówki będą prawdopodobnie trwać w nieskończoność. Już zawsze w gronie tym będą wymieniani Michael Jordan, LeBron James czy Bill Russell. Lubimy również zastanawiać się, kto aktualnie jest najlepszy w lidze – Damian Lillard zasugerował ostatnio, że ten tytuł może już nie należeć do LBJ-a.

Rozgrywający Portland Trail Blazers był ostatnio gościem w programie “Dan Patrick Show”, w którym opowiedział o tym, kto jego zdaniem jest najlepszym zawodnikiem w dzisiejszej NBA – wybór padł na Kevina Duranta.

Moim zdaniem zdrowy KD może być najlepszym graczem ligi – nikt nie jest w stanie go upilnować. Kiedy jest zdrowy rzuca trójki po koźle, również po wykonaniu dryblingu trafia pull-upy, gra tyłem do kosza, potrafi dostać się pod obręcz. Nie jesteś w stanie zablokować jego rzutów. Sposób, w jaki prowadzi piłkę, jego sposób poruszania i wzrost sprawiają, że nie wiesz, kogo przeciwko niemu wystawić. Jeśli tylko jest zdrowy, to może być to najlepszy zawodnik w NBA.

Durant ma już na swoim koncie dwa tytuły mistrzowskie, dwie statuetki dla najbardziej wartościowego gracza Finałów oraz jedno trofeum dla MVP sezonu regularnego. To również 11-krtony All-Star, 9-krotnie wybrany do najlepszych piątek NBA, a także najlepszy debiutant 2008.

Poniżej pełny wywiad z Lillardem. Mówi też o Carmelo Anthonym, ostatnich wyczynach Russella Westbrooka, najlepszych strzelcach w historii, gdzie kończy się jego cierpliwość do Blazers (i dlaczego się nie kończy) i wychowywaniu bliźniaków.

39

KOMENTARZE

  1. w grze 1on1 może i jest, ale nie patrząc daleko, jako gracz raczej już chyba Harden ma dużo większy wpływ na zespół i wygrywanie, a to dla mnie jest definicja najlepszego gracza

    Lubię to: 1