Kobe chciał pomóc Odomowi z hazardem i uważał się za lepszego niż Jordan

0

Kobe Bryant miał mentalność, która pozwoliła mu wspiąć się na sam szczyt uprawianej dyscypliny sportu. Kariera Kobasa jest jedną z najlepszych w historii NBA. Stało się tak być może po części dlatego, że praktycznie przez całą karierę Bryant próbował osiągnąć pułap Michaela Jordana, gonił go. Oczywiście ta sztuka nigdy się mu nie udała, co nie oznacza, że w głowie Bryanta wyglądało to nieco inaczej.

Gościem w ostatnim odcinku podcastu „All the Smoke”, prowadzonego przez Matta Barnesa i Stephena Jacksona, był Lamar Odom. Dzięki niemu możemy się dowiedzieć, że Bryant faktycznie myślał, że jest lepszy od MJ-a.

Powiedział, że jest lepszy niż Mike [Jordan]. Odarłem tylko „Co?!”. Musisz zrozumieć to, co go napędzało. Nie ma w lidze wielu graczy, którzy wychodzili i mówili „Będę lepszy niż LeBron James”. Za tym gonił całe życie. Chciał być taki jak MJ lub przynajmniej wymieniany z nim razem w jednym szeregu – powiedział Odom.

Były zawodnik Los Angeles Lakers wyjawił również, że Bryant zaoferował mu pomoc w sprawie jego problemów z hazardem w ich ostatniej rozmowie telefonicznej.

Uprawiałem hazard. W pewnym momencie poszedłem o kilka kroków za daleko. Nie było łatwo. Kiedy jesteś w złej sytuacji finansowej Bryant nie jest pierwszą osobą, o której myślisz szukając pomocy. Zebrałem się w sobie, schowałem dumę do kieszeni i zadzwoniłem.

Bryant początkowo skrytykował Odoma za jego postępowanie, ale ostatecznie powiedział, że jest skłonny mu pomóc.

Jak już skończył mnie ganić kazał moim ludziom skontaktować się z jego ludźmi. Później rozmawiałem z nim jeszcze tylko raz.

W trakcie wspólnej gry w Los Angeles – Odom i Bryant zdobyli dwa mistrzostwa (2009, 2010). W kolejnym sezonie Odom został najlepszym rezerwowym sezonu regularnego. Po jego śmierci napisał na Instagramie, że Kobas był dla niego jak nauczyciel. Również w podcaście przyznał, że wiele się od niego nauczył.

Poniżej cały odcinek, z którego można się dowiedzieć nieco więcej na temat życiu Odoma po zakończeniu kariery. Były gracz LAL opowiada również o dwóch mistrzostwach i przegranych Finałach, Philu Jacksonie i wielu innych rzeczach.

Poprzedni artykułJoel Embiid pod wrażaniem zmiany stylu gry Jamesa Hardena
Następny artykułDniówka: Magic przed offseason 2021. LaMelo szykuje się do powrotu