Wake-Up: Buzzerbeater Jalena Suggsa, powrót Embiida, Jazz w OGNIU! Po

12

Po obejrzeniu strzelającego trójkami Karla-Anthony’ego Townsa, dziś rano myślę o mierzącym 220 cm centrze, który trafia trójki, ale robi to w crunchtime, robi to z kozła in-and-out, czy z potrójnego crossa i rzuca stepbacki. Następnie obraca się, już nie patrzy na kosz, unosi ręce i piłka wpada do kosza.

To wszystko pewnie przed nami – czy to będzie GOAT? – a za nami sobotnia noc w NBA i Utah Jazz, którzy trafili aż 18 rzutów za trzy w pierwszej połowie meczu, co jest nowym rekordem.

Po drugiej stronie tabeli w piątek Thunder zostali rozjechani, a w sobotę zostali rozstrzelani – razem minus-85 – i w sobotę też dwa pozostałe, oficjalnie tankujące teamy, czyli Pistons i Magic zostały absolutnie rozplaskane. Już tylko 27 drużyn gra w NBA w tym sezonie.

Wesołych Świąt i do gier. Jeszcze tylko buzzerbeater w półfinale turnieju NCAA typowanego do Top-5 draftu Jalena Suggsa. Sam mecz był ponoć znakomity:

Milwaukee @ Sacramento 129:128 J.Holiday 33/7/11 – D.Fox 27

1) Joel Embiid wrócił w sobotę do gry po 10 meczach przerwy i w drugiej kwarcie nadział się na dunk Karla-Anthony’ego Townsa – 39 PKT, 14 ZB, 5 AST:

Młodzi Minnesota Timberwolves przez zdecydowaną większość meczu nie byli jednak w stanie nie faulować Embiida – 17 FTA w 24 MIN! 24 PKT, 8 ZB – ani zatrzymać blisko postującego w mismeczach Tobiasa Harrisa – 13/17 FG, 32 PKT – przez co przegrali na wyjeździe z Philadelphia 76ers 113:122. Ten mecz kilkukrotnie otwierał się w blowout, ale Timberwolves grali do końca.

Pojedynki Townsa z Embiidem przestały nimi być, od kiedy KAT wyniósł się za linię za trzy. W tym meczu postował tylko kilkukrotnie, i to w mismeczach z Harrisem, bo Chris Finch próbuje wyższych ustawień z Townsem jako czwórką obok Naza Reida (pomogło wrócić Timbos do gry w czwartej kwarcie, a silny fizycznie “Nene” Reid też rzuca za trzy). Historia defensywnych niepowodzeń Townsa jako piątki jest długa, nie ma co siedzieć z założonymi rękami.

Towns w czwartej kwarcie rozstrzelał się w najlepsze z dystansu. Minnesota rzuca zresztą mnóóóóóstwo trójek, bo tylko Anthony Edwards generuje solidne pozycje rzutowe i to tylko, gdy atakuje obręcz – 10/23 FG, 4/4 FT, 27 PKT. W crunchtime jednak robiło się dla KATa coraz ciaśniej.