Wake-Up: Dragić kluczowy w wygranej z Jazz, Durant nie zagra w ASG

5

Piątek, piąteczek przyniósł niesłychaną historię: koszykarze Oklahomy City Thunder po pierwszej połowie musieli zmienić koszulki, a i tak zrobili to o jakieś 24 minuty czasu gry za późno.

Golden State Warriors za to dopiero po raz pierwszy w tym sezonie wygrali trzeci mecz z rzędu.

Dziś na Wschodzie mamy aż 11 z 15 drużyn poniżej bilansu 50% zwycięstw. Jeden z tych teamów wygrał jednak 9 z 12 ostatnich meczów i w 24 godziny awansował z 10 na 5 miejsce w konferencji.

Portland @ LA Lakers 93:102 D.Lillard 35 – L.James 28/11/7

1) Domantas Sabonis ma zastąpić Kevina Duranta w Meczu Gwiazd.

Historią na równi jednak jest tu to, że KD opuścił już sześć meczów z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego. A wraca oczywiście po zerwanym Achillesie.

Choć może historią nr 1 jest to, że Sabonis otrzyma aż 1.3 mln dolarów bonusu za dostanie się do meczowej dwunastki z Konferencji Wschodniej. Nie był to slam dunk:

Nie wiadomo też jeszcze kto z LeBronem będzie wybierał składy.

2) Wielki Sergio Scariolo prowadził ostatniej nocy Toronto Raptors, bo Nick Nurse i aż pięciu członków sztabu trafiło do protokołu.

Kyle Lowry – 20 PKT, 11 ZB, 10 AST – mówił o tym po meczu i przeklnął na żywo, co wciąż jest jeszcze eventem, zwłaszcza jest to wydarzeniem w Kanadzie:

Lowry i będący wreszcie w znakomitej formie Norman Powell – 10/15 FG, 30 PKT – poprowadzili Toronto Raptors do przerwania passy dwóch porażek – Sixers, Heat – w zwycięstwie 122:111 u siebie z nurkującymi Houston Rockets.