Hawks wciąż gotowi wysłuchać ofert za Johna Collinsa

0

John Collins z Atlanta Hawks zalicza całkiem udany indywidualny sezon, ale jeśli wierzyć doniesieniom Sama Amicka z The Athletic ekipa Jastrzębi nie porzuciła pomysłu handlowania młodym zawodnikiem.

Hawks z chęcią wysłuchają ofert za Collinsa, który latem zostanie zastrzeżonym wolnym agentem i zapewne będzie liczył na duże pieniądze. Przed sezonem skrzydłowy mówił o tym, że uważa się za max-playera, podczas gdy management drużyny z Atlanty nie podziela w pełni jego opinii – zaproponowali Collinsowi ofertę przedłużenia kontraktu o wartości 90 milionów, którą 23-latek odrzucił.

Amick w swoich raportach podkreśla, że dalsza przyszłość Collinsa w Atlancie będzie zależeć przede wszystkim od tego, jak Hawks będą radzić sobie w walce o playoffy. Jeżeli za miesiąc będą pozostawać w grze to możliwe, że Collins zostanie w drużynie przynajmniej do lata. Jeśli przesuną się w dół tabeli i playoffy zaczną im odjeżdżać, Collins może okazać się im niepotrzebny i tym samym postarają się dopiąć wymianę przed marcowym trade deadline.

W trwających rozgrywkach 19 numer Draftu 2017 notuje średnio 18.5 punktu, 7.8 zbiórki i 1.6 asysty w 32 minuty na parkiecie.

42