Zawodnicy szóstego tygodnia rozrywek

5

Już szósty tydzień rozgrywek NBA za nami, jak co poniedziałek poznaliśmy zatem kolejnych zawodników, którzy otrzymali nagrody Players of The Week. W tym tygodniu wyróżnieni zostali: James Harden w Konferencji Wschodniej oraz Nikola Jokić w Konferencji Zachodniej.

Harden poprowadził Brooklyn Nets do zwycięstw we wszystkich trzech spotkaniach drużyny, w których wystąpił – ekipa Siatek przegrała jedno pod jego nieobecność. Brodacz w minionym tygodniu notował średnio 25.3 punktu, 7.3 zbiórki i 11.3 asysty na mecz.

Jokić zdobył nagrodę dla Zawodnika Tygodnia po raz drugi z rzędu. W ostatnich siedmiu dniach Denver Nuggets wygrali trzy z czterech spotkań, a najbardziej przekonywująco wyglądał występ Jokića przeciwko Utah Jazz, gdzie zdobył 47 punktów. Jego średnie z ostatnich czterech spotkań to 30.8 punktu i 10.8 zbiórki:

44

KOMENTARZE

 1. Moze to niezgodne z myśleniem w dzisiejszej NBA, ale jakoś mi to przeszkadza, ze zawodnikiem tygodnia zostaje gość, który nie zagrał w tym tygodniu we wszystkich meczach swojej drużyny. Jakby mu doliczyć zaraz we wszystkich statystykach to jego średnio nie są w żadnym stopniu imponujące. A tydzień to nie jest znowu tak długo, żeby brakowało zawodników, którzy w tym czasie nie odpoczywali.

  Lubię to: 5
  • Racja. Z jednej strony load management, ale z drugiej łatwiej kręcić staty nie grając dzień po dniu. Wg mnie nba będzie próbowała ocieplić trochę wizerunek Hardena po ostatnich miesiącachw Houston, bo Brodacz jest jedną z twarzy ligi.

   Lubię to: 2
  • Tylko, że akurat Harden to chyba ostatnia osoba, której takie rzeczy można wypominać. Rok temu był 3. w ilości rozegranych minut, dwa lata temu 2, a w tym roku gdyby nie opuścił paru spotkań (#nocne życie) też byłby wysoko, bo jest liderem w ilości minut na mecz – 38, ponad minutę więcej niż następna osoba na liście.

   Poza tym teraz mówicie, że ma ładne cyferki, bo jest wypoczęty… a jak poprzednie lata grał non stop to mówiliście, że każdy był miał takie statsy grając tak dużo minut ;p

   Ale żeby nie było – zgadzam się, że nagroda dla gracza tygodnia nie powinna iść do kogoś, kto nie zagrał nawet wszystkich spotkań. Tym bardziej, że 25/11/7 to żaden kosmos jak na jego standardy.

   Lubię to: 1