Rudy Gobert podpisuje przedłużenie z Utah Jazz

14

Jutro upływał ostateczny termin na dopięcie szczegółów przedłużenia kontraktu pomiędzy Rudym Gobertem i Utah Jazz, ale raporty z ostatnich dni dostarczały nam w tej sprawie sprzecznych informacji. Według nich obie strony nie mogły podobno dojść do porozumienia w kwestii wysokości nowego kontraktu i zaczęły pojawiać się również głosy, że przed zaplanowanym deadlinem nie uda się ustalić szczegółów.

Management Jazz i agent Rudy’ego Goberta pracowali jednak pełną parą i kilka godzin temu dzięki doniesieniom Tima MacMahona z ESPN dowiedzieliśmy się, że Francuz jednak podpisze przedłużenie z ekipą ze stanu Utah. Pięcioletnia umowa zagwarantuje 28-latkowi 205 milionów dolarów, co czyni ten kontrakt trzecim najwyższym w historii NBA – zaraz za kontraktem Russella Westbrooka z 2017 roku i ostatnim przedłużeniem Giannisa Antetokounmpo:

Shams Charania z The Athletic dodaje na Twitterze, że ostatni rok kontraktu Goberta będzie dla niego opcją zawodnika. Źródła z otoczenia Jazz informują, że ostatecznie Francuz zdecydował się na mniejszy niż maksymalny kontrakt(228 milionów dolarów), aby zapewnić managementowi więcej elastyczności w salary cap na przyszłość:

Kiedy w marcu Rudy Gobert stał się dla niektórych sympatyków NBA wrogiem numer jeden za swoje zachowanie w kontekście koronawirusa, wiele mówiło się o tym, że wypracowanie przedłużenia kontraktu z Jazz może się okazać skomplikowane. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że właśnie przez zachowanie centra popsuły się jego relacje z drugim liderem drużyny – Donovanem Mitchellem. Przez ostatnie miesiące dowiedzieliśmy się jednak, że obaj zawodnicy powoli zaczęli odbudowywać relacje i ostatecznie zadecydowali o kontynuowaniu swojej przygody z Jazz. Niecały miesiąc temu pięcioletnie przedłużenie kontraktu podpisał także 24-letni guard.

Dwukrotny zdobywca nagrody Defensive Player of The Year w ostatnich czterech latach trzykrotnie znalazł się w jednej z piątek All-NBA. W ostatnim sezonie notował średnie na poziomie 15,1 punktu, 13,5 zbiórki i 2 bloków na mecz.

53

KOMENTARZE

 1. Ale jak? Po co? W życiu bym niczego takiego nie podpisał. Takie myśli od razu się nasuwają, ale z drugiej strony pojawia się myśl czy menadżerowie zarabiający 15 razy więcej niż ja i cała moją rodzina przez całe życie, mogą być głupsi ode mnie? Może wiedzą więcej? Może mają dostęp do informacji których ja nie mam? Gobert wedle mojej miernej wiedzy wart jest faktycznie 40mln/3 lata ale co ja tam wiem

  Lubię to: 8
 2. Oszaleli. Nie jest wart nawet połowy tej sumy. Byłby wart 40 mln za sezon gdyby rzucał za 3 co najmniej na poziomie 35 % przy 3-4 próbach na mecz. A to jest utopia w jego przypadku

  Lubię to: 8
 3. Rudy jaki wielkoduszny i wspaniałomyślny…Od ust sobie odejmuje aby starczyło dla innych.Bohater maluczkich,zwyczajnych ludzi,Panie a jaki wrażliwy!Elżbieta Jaworowicz Nba.Świadomie,z własnej woli godzi się grać za byle jaką stawkę i podpisuje coś-czym nie jest maximum.Taki GOAT,taki franchise player,xfactor itd.Bierze marne 205 mln i podkreśla,że to z myślą o drużynie.Tak mało…

  Lubię to: 13
   • no nie robi papa, bo sam podpisał przedłużenie, dwa – bankowo zaakceptował przedłużenie Goberta, a trzy – że ma już potwierdzenie, że on i Francuz to solidne podstawy do teamu na p-o. Oczywiście jest to przepłacenie Goberta ale mały rynek zrobił swoje.

    Lubię to: 11
    • PeLe +1 byczq. Utah nie ma lekko w łapaniu FA, mały rynek, dodatkowo pizdzi i mormoni. Ale z takim trzonem trochę łatwiej obudować. Poza tym, Gobert na tę wartość zapracował. Nie ma chyba lepszego rim protectora w tej lidze, a w ataku nie jest taką dziurą. Czytam komentarze i zastanawiam się czy nie widzicie kto i jakie kontrakty podpisuje w tej lidze.

     Lubię to: 7
    • Zobaczymy. DM wielką miłością do Goberta nie pałał do tej pory. Wg mnie scenariusz będzie taki, że po kolejnej porażce w 1 rundzie PO DM zaczyna się domagać transferu. Jazz zostają z gargantuicznym kontraktem Goberta.

     Lubię to: 3
 4. Teraz poprosimy tekst Adama na temat możliwości handlowania takim kontraktem. Bo, przecież to, że go przedłużyli nie oznacza, że tam zostanie. Powstaje po prostu pytanie, który Gobert jest wart więcej – ten na monstrualnym, wieloletnim kontrakcie czy ten, któremu kończy się kontrakt, więc nie masz pewności czy zostanie w twojej drużynie, więc i tak trzeba mu dać mnóstwo kasy po sezonie, żeby nie zostać z niczym. I to tyczy się w sumie zarówno Jazz, jak i każdej innej drużyny, która by po niego handlowała w tym sezonie.

  Lubię to: 3