Kyle Kuzma porozumiał się z Lakers w sprawie przedłużenia kontraktu

6

Niedziela dniem przedłużeń kontraktów. Adrian Wojnarowski z ESPN jako pierwszy poinformował, że Kyle Kuzma i Los Angeles Lakers doszli do porozumienia w sprawie trzyletniego przedłużenia umowy zawodnika. 25-letni skrzydłowy otrzyma za dodatkowe trzy lata gry w barwach Jeziorowców 40 milionów dolarów, przy czym ostatni rok w umowie będzie opcją zawodnika. Pozwoli to Kuzmie na przetestowanie rynku wolnych agentów latem 2023 roku:

Informacje z ostatnich kilku dni sugerowały nam, że rozmowy na linii Kuzma – Lakers utknęły w martwym punkcie i chyba mało kto przewidywał, że ostatecznie obie strony dojdą jeszcze do porozumienia przed rozpoczęciem sezonu.

13 milionów dolarów za sezon gry to oznaka, że Lakers wciąż wierzą w talent swojego skrzydłowego. Jednocześnie Kuzma cały czas ma coś do udowodnienia na parkiecie. Po świetnym drugim sezonie w lidze, w trzecim wraz z przybyciem do Los Angeles Anthony’ego Davisa rola Kuzmy w rotacji zmieniła się i został przesunięty na ławkę rezerwowych. Spędzał na parkiecie średnio osiem minut mniej niż w rozgrywkach 18/19 i notował najgorsze w karierze 12,8 punktu i 4,8 zbiórki.

81

KOMENTARZE

  • bo ja wiem, dziś w nba to chyba właściwa wartość za takiego gracza. Zwlaszcza, że robi chłopak małe postępy cały czas. Wiadomo, szału nie ma, ale nie jest to dramatyczne przepłacenie.

   Lubię to: 8
 1. Do dziś nie mogę zapomnieć jak swój występ w meczu Rookies vs Sophomores na festynie zwanym dla niepoznaki All-Star Weekend określił mianem “Statement Game”

  Lubię to: 11
  • Warto wspomnieć, że został wtedy MVP tylko dlatego, że miał najwięcej punktów, ponieważ rzucał za każdym razem, kiedy miał piłkę w rękach, żeby tylko to MVP zdobyć. Nikt rozumny by go graczem meczu nie wybrał po takim sztucznym nabijaniu punktów (wiem, all-star weekend), a on się tym potem puszył jak paw.

   Lubię to: 12
  • Ktoś włącznie z LAL uważa, że Ingram gorszy? Brandon poszedł w dealu, bo na tamten moment stanowił większą wartość. Jak ciągle będzie się poprawiał w obronie i dobije chociaż do tych 34% za trzy, to będą to rozsądnie wydane pieniądze.

   Lubię to: 9