Szczegóły dotyczące sezonu. Terminarz w dwóch częściach, turniej Play-in

6

NBA potwierdziła wcześniej podawane już daty dotyczące nadchodzącego sezonu, informując równocześnie, że terminarz fazy zasadniczej zostanie podzielony na dwie części. W okolicach startu obozów treningowych poznamy kalendarz na pierwszą część sezonu regularnego, która potrwa od 22 grudnia do 4 marca. Terminarz drugiej części poznamy później, ponieważ będzie on zawierał nie tylko pozostałe zaplanowane mecze, ale także te wcześniejsze, które zostaną przełożone z powodu Covid-19.

Obie części sezonu rozdzieli All-Star break, ale bez All-Star Game.

grudzień 11-19: Preseason
grudzień 22 – marzec 4: pierwsza część sezonu regularnego
marzec 5-10: All-Star break
marzec 11 – maj 16: druga część sezonu regularnego
maj 18-21: Play-In Tournament
maj 22 – lipiec 22: Playoffs

Otrzymaliśmy także informacje dotyczące sposobu rozgrywania sezonu i formatu turnieju o ostatnie miejsca w playoffach:

* Każda drużyna rozegra po 3 mecze z rywalami ze swojej konferencji (w sumie 42) i po dwa z zespołami z przeciwnej konferencji (30).

* Wewnątrz konferencji każda drużyna dywizji zagra przeciwko wszystkim pięciu zespołom innej dywizji dwa razy u siebie, a przeciwko pięciu rywalom z kolejnej dywizji dwa razy na wyjeździe.

* Władze ligi jednogłośnie zatwierdziły turniej Play-in, w którym zmierzą się drużyny z pozycji 7-10 w obu konferencjach. Zespoły z miejsc 7 i 8 będą miały dwie szanse zapewnienia sobie awansu.

Początkowo rozegrane zostaną “Seven-Eight Game” i “Nine-Ten Game”. Zwycięzca pierwszego meczu zajmie siódme miejsce w tabeli, podczas gdy przegrany zmierzy się z wygranym starcia zespołów z pozycji dziewięć i dziesięć.

Nie będzie wymogu jaki obowiązywał podczas restartu, że drużyna z dalszych pozycji musi mieć odpowiednio niewielką stratę meczów, żeby zakwalifikować się do play-in.

* Zawodnicy muszą stawić się w swoich drużynach najpóźniej do 30 listopada, żeby rozpocząć testy na koronawirusa i indywidualne workouty. Zespołowe trening będą mogły ruszyć 4 albo 6 grudnia, w zależności od daty przyjazdu zawodników.

39

KOMENTARZE

  1. “Nie będzie wymogu jaki obowiązywał podczas restartu, że drużyna z dalszych pozycji musi mieć odpowiednio niewielką stratę meczów, żeby zakwalifikować się do play-in.” – I tego bardzo nie lubię. Play-in w formule jak w zeszłym sezonie był do przełknięcia (nagradzanie drużyn które były na styku). Ale teraz to już przesada – na wschodzie w Play In byliby Bobcats.

    Lubię to: 4